2021 Asus ROG Strix SCAR G733 ve G533 İncelemesi: Tepe Noktasında Hareketlilik Var! 2021 Asus ROG Strix SCAR G733 ve G533 İncelemesi: Tepe Noktasında Hareketlilik Var!

2021 Asus ROG Strix SCAR G733 ve G533 İncelemesi: Tepe Noktasında Hareketlilik Var!

Donanım İncelemeİncelemeler 31 Mart 2021 15:46 Berat Berkan Topal

Geri kalanı hala plastik, iç kısımda iç bileşenlerde zirveye izin veren yarı saydam bir bölüm ve alt kısım için daha sert plastik kullanılmış. Bu... 2021 Asus ROG Strix SCAR G733 ve G533 İncelemesi: Tepe Noktasında Hareketlilik Var!

Geri kalanı hala plastik, iç kısımda iç bileşenlerde zirveye izin veren yarı saydam bir bölüm ve alt kısım için daha sert plastik kullanılmış. Bu kısım, şimdi fanların üzerinde daha fazla açık hava giriş ızgaraları ve daha büyük, daha kavrayıcı lastik ayaklarla tamamen yenilenmiştir. Önceki modellerdeki girişler termal modüle yeterince temiz hava sağlamakta zorlandığından, her iki boyut da altlarını masadan kaldırırken daha yumuşak ve daha soğuk çalışıyor. 2020 SCAR’ların bu önemli sorununun burada ele alınıp alınmadığını test etmeyi dört gözle bekliyorum.

Bunun yanı sıra, her iki boyutta da ikisi arkada ve ikisi yanlarda olmak üzere dörtlü havalandırma delikleri bulunur, ancak bunların daha düşük seviyeli modellerde farklı olmasını beklerim. Burada gösterilen iki birim, en üst düzey 3080 yapılandırmalarıdır. İki fan, termal modülü idare eder ve bunlardan biri, WASD anahtar alanını soğutmak için stratejik olarak yerleştirilmiştir. Bununla birlikte, kasa termikleri önceki ROG Scar dizüstü bilgisayarlarda bir sorun olmamıştır ve bunun bu nesil ile değiştiğinden şüpheliyim.

İç mekanlara dönersek, kol dayanağının çoğu için kullanılan pürüzsüz plastik üzerinde satılmıyorum, bu dizüstü bilgisayarlarla geçirdiğim kısa süre boyunca biraz garip ve ucuz hissettim. Bunun yanı sıra, 2021 Scars artık daha büyük bir tıklama paneli ve kasanın yarı saydam kısımlarında parlayan bazı garip durum LED’lerine sahip. Bunlardan nefret ettiğimi söylemeliyim, parlak ve tam görüş alanında, ekranın altında. Asus ayrıca ekranın çenesindeki kesikten tamamen vazgeçmedi, bu yüzden kabloları yine de arka tarafta göreceksiniz, ancak boşluk önceki modellere göre daha dar.

IO, önceki 2020 SCAR’ların sunduklarına benzer. Bunlar AMD modelleri olduğu için Thunderbolt desteği yoktur, ancak USB-C yuvası 100 W’a kadar veri, video ve şarj yapar. Çoğu konektör akıllıca arkaya yerleştirilir ve bu dizüstü bilgisayarlar hala Keystone’u alır. Sol tarafta, şahsen bunun yerine bir SD kart okuyucu almayı tercih ederdim.

Bunlar bir yana Asus, 2021 SCAR’larda bulunan ekran seçeneklerini güncelledi. Her iki dizüstü bilgisayarda da% 100 sRGB renk ve ~ 300 nit parlaklık ile FHD 300 Hz (15 inç) veya 360 Hz (17 inç) ana akım seçenekleriyle 16: 9 paneller veya 165 Hz yenilemeli yeni QHD paneller var. , 3 ms yanıt ve% 100 DCI-P3 renkleri. Bunlar birinci sınıf gelir, ancak çözünürlük ve renk gamındaki artış, rekabetçi bir şekilde oynamadığınız ve bunun yerine bu 300/360 Hz panellerden yararlanamadığınız sürece, onları her türlü kullanım için çok daha çok yönlü hale getirir.

Son olarak, altta iki ana hoparlör ve klavyeler aracılığıyla ateşlenen iki küçük tweeter ile dört hoparlörün artık bu SCAR’lara uygulandığını da belirtmeliyim. Onları dinleyemedim, bu yüzden şimdilik ilk elden izlenimler paylaşamam. Asus, 2 kat daha fazla ses seviyesi ve 3 kat bas ile daha zengin bir sesten bahsediyor, ancak bu pazarlama…Berat Berkan Topal

Midtown Madness ve Red Alert 2 ile başlayan bilgisayar macerasına heyecanından hiç bir şey kaybetmeden devam eden bir "teknoloji gurmesi".