Kategoriler

F1 2016 PC İncelemesi

F1 2015 ile tepkileri üzerine çeken Formula serisi, acaba yeni oyunuyla hatalarını telafi edebildi mi? Cevap incelememizde!

Aramızda F1 2015 faciasını hatırlayan var mı? Sebepsiz bir şekilde oyundan kaldırılan kariyer modunu anımsıyor musunuz? Ya da yama ardına yama gelmesine rağmen bir türlü düzelemeyen optimizasyon sıkıntılarını? Peki, sadece saldırgan bir mantığa sahip olan yapay zekayı veya kötü kontrolleri? Bunların hepsini unutun, çünkü F1 2016 hatalarından ders çıkarmış bir şekilde geliyor! En azından Codemasters ekibi böyle olduğunu iddia ediyor. Peki, haklılar mı? Buyurun beraber karar verelim!

Fragtist_F1_2016_İnceleme (1)

Öncelikle F1 2015’te birçok isyanı beraberinde getiren kariyer moduyla başlayalım anlatmaya. Hatırlayanlar olacaktır, önceki oyunda kişiye has bir kariyer modunun aksine, Championship Season moduyla, profesyonel pilotları seçerek sezona adımımızı atıyorduk. F1 2016 ileyse bu sistem değişerek köklerine döndü ve Champion Season’a ek olarak kariyer modu yeniden aramıza katıldı. Artık tipiyle, kaskıyla, numarasıyla tamamen farklı bir karakter oluşturuyor ve takımımızda yerimizi alıyoruz. Ancak profesyonel dünyada olduğu gibi burada da işler hemen ayağımıza gelmiyor. Öncelikle bolca pratik yarışına katılarak kendimizi kanıtlamamız ve yerimizi hak etmemiz gerekiyor. Bu noktadaysa en büyük düşmanımız yapay zeka! Önceki oyunların aksine F1 2016, her zamankinden daha zeki yarışçılarla karşılıyor bizi. Sadece engellemek ve kazaya sebebiyet vermek üzerine kurulu F1 2015 yerini, taktik geliştiren, gerektiğinde risk alan bir yapay zekaya bırakmış. Artık daha gerçekçi bir solo yarış deneyimi bizi bekliyor anlayacağınız.

Fragtist_F1_2016_İnceleme (2)

F1 2016, her takımda ikişer profesyonel yarışçı olmak üzere, 11 takım-22 pilot arasından seçim yapma imkanı sunuyor. Her araç tamamiyle kendine has bir kişiliğe sahip ve yarış pistlerine göre çeşitli avantaj ve dezavantajlara sahip oluyor. Araçlar arasındaki farksa gerek sürüşlerde, gerekse araç ince ayarlarında ve geliştirmelerde kendini hissettiriyor. Hava şartlarının sürüşe etkisiyse oldukça başarılı bir şekilde oyuna yansıtılmış. Her bir yağmur damlasının bile araca olan etkisini hissetmeniz mümkün. F1 2015 ile sınıfta kalan araç kontrolleri de unutulmamış ve yeni oyunla birlikte hissedilir bir şekilde geliştirilmiş. Özellikle FFB destekli direksiyon kontrolleri bir hayli tatmin edici.

Vettel, Vettel olalı böyle zulüm görmedi...

Vettel, Vettel olalı böyle zulüm görmedi…

World of Warcraft: Legion Demon Hunter Rehberi

1 2

Görüntülenmeler:
90
İlgili etiketler:
· · · · · · · · ·
İlgili Kategoriler
İncelemeler · Oyun İnceleme · PC · Playstore
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com