F1 2016 PC İncelemesi F1 2016 PC İncelemesi

F1 2016 PC İncelemesi

İncelemelerOyun İncelemePCPlaystorePlaystore Özel 5 Eylül 2016 11:05 Samet Elitok

F1 2015 ile tepkileri üzerine çeken Formula serisi, acaba yeni oyunuyla hatalarını telafi edebildi mi? Cevap incelememizde! F1 2016 PC İncelemesi

Geliştirme olayına dönecek olursak, yarışların ardından veya her pratik yarışında verilen mini görevleri tamamlayarak elde edebileceğimiz, Resource Point isimli bir para birimimiz bulunuyor. Bu para birimimiz sayesinde yakıt tüketimini azaltabiliyor, araç motorunu güçlendirebiliyor ve yarışlarda bize avantaj sağlayacak daha birçok yeniliğe sahip olabiliyoruz. Tabi yapılan geliştirmeyi hemen araca uygulayamıyor, az da olsa bir süre araştırma ve geliştirme ekibi için bekliyoruz. Bu yüzden gözünüzü puanlarınızdan ayırmamanız ve geliştirme zamanlarını dikkatlice ayarlamak bir hayli önemli.

Fragtist_F1_2016_İnceleme (4)

Geliştirmelere ek olarak, yarış simülasyonlarının vazgeçilmezi, ince ayar sistemi bizi karşılıyor. Araç üzerinde sürüşü etkileyecek birçok değişiklik yapabiliyor, gelecek yarışın durumuna göre gerçekleştirilen değişikliklerle performans artışları sağlayabiliyorsunuz. Tabi yarış simülasyonlarını seven ama araç detaylarıyla uğraşmaya zaman ayırmak istemeyen oyuncular da unutulmamış. F1 2016, Steam Workshop desteği sayesinde birçok araç ayarını tek tıkla önünüze sunuyor. Hava durumu, yarış bölgesi, takım ve oyun modu seçenekleriyle istediğiniz araca uygun bir ayar bulmanız mümkün. Aynı zamanda kendi ayarlarınızı da yine bu sistem sayesinde diğer oyuncularla paylaşabiliyorsunuz.

Fragtist_F1_2016_İnceleme (5)

Solo maceramızın yanında, 22 kişiye kadar destekli bir çoklu youncu modumuz bulunuyor. Birçok oyunun aksine F1 2016’nın eşleştirme sistemi ve server desteği bir hayli başarılı. Bekleme süreleriyse oldukça az. Diğer bir deyişle, gönül rahatlığıyla 21 pist arasından dilediğinizi seçip oyuna dahil olabilir, seviyenize uygun rakiplerle Formula heyecanını yaşayabilirsiniz.

Fragtist_F1_2016_İnceleme (6)

Kısacası F1 2016, bir F1 simülasyonundan isteyeceğimiz her şeye sahip olmasa da oldukça eğlenceli bir yarış oyunu olarak karşımızda. Gerek kaliteli grafikleri, gerekse realistik araç seçenekleriyle, rahatlıkla “şu ana kadar çıkmış en iyi F1 oyunu” diyebiliriz. Ara sahnelerde ortaya çıkan FPS düşüşleri ve ufak tefek glitchler dışındaysa eksiği yok desek yeridir. Eğer siz de F1 serisine gönül verdiyseniz, oyuna Playstore üzerinden sahip olabilirsiniz. Şimdiden hepinize bol şans!

Fragtist_F1_2016_İnceleme_Playstore

FRAGTİST DEĞERLENDİRME

9 / 10Samet Elitok

Bol okuyan, bol yazan, müzikle yaşayan, bir garip oyuncu adam...