Ghost Recon Wildlands – Future Soldier Ghost Recon Wildlands – Future Soldier
Future Soldier'dan Kozak'ın çömezliği! Bakalım bir sonraki sezonda bizi Wildlands içerisinde hangi Tom Clancy hikayesi bekliyor olacak? Ghost Recon Wildlands – Future Soldier

Tom Clancy’s oyunlarını bilmeyen yoktur sanıyorum. Ubisoft Wildands’i piyasaya çıkarttığı günden beri çılgınlar gibi güncellemeye devam ediyor. Oyuna PvP de eklendikten sonra işin PvE tarafını çöpe atmak yerine orada da her sezon yenilikler getirmeye devam ediyor. Bu sefer Future Soldier ile birlikte göreve çıkıyoruz!

Ubisoft oyunlarına yıllık olarak hem ücretsiz hem de ücretli şekilde tek seferlik satın alınabilen ekstra kozmetiklerin bulunduğu (ki bu bu sene için Year 2 Pass olarak geçiyor) içerikler sunmaya başladı. Oyuna yıl boyunca eklenecek olan içeriklerin bir kısmına önceden erişmek ve bu Year Pass’e sahip olan oyuncular gibi özel kozmetiklere sahip olmak istiyorsanız kesinlikle edinmeniz gerekiyor. Ancak satın almak istemiyorum diyorsanız da merak etmeyin önceki görevler gibi Future Soldier ile gelen bu göreve ve sonundaki ödüle de ücretsiz şekilde erişme şansınız var.

Bir önceki sefer Splinter Cell serisinden Sam Fisher’a yardımcı olan Ghost’lar bu sefer Future Soldier serisinden yakından tanıdığımız John Kozak’a yardım ediyoruz. Şimdi diyebilirsiniz ki iyi de Kozak falan oyun 2024’te geçiyordu, evet ama bu sefer kendisi oldukça genç. Yani daha henüz tam bir çömez. 🙂

Scott Mitchell’ın komutası altında olan Kozak Santa Blanca kontrolündeki Bolivia’ya bir nükleer tehlike araştırması adı altında geliyor. Kozak bir üsse sızmış durumda ancak kendisini oradan çıkartmamız gerekiyor. Daha henüz prototip aşamasındaki görünmezlik teknolojisinin de bir yandan alan testini gerçekleştiriyor.

Görevin ilk bölümünde çalınan uranyumu Kozak ele geçirmiş durumda ancak kendisini sıkıştığı üsten gizlice çıkarmamız gerekiyor, fakat bunu yaparken helikopter ile kaçmak zorundayız ve SAM Site’ları yok etmek gibi bir şansımız yok, yoksa alarm veriliyor ve görev başarısız oluyor. Bu da demek oluyor ki alçak uçuş gerçekleştirmeliyiz. Daha sonra soluğu üssümüzde alıyoruz. Burada yüzleri güldüren küçük bir sürpriz sizleri bekliyor 🙂 Tam görev bitti iş tamam derken, işler karışıyor ve görevin ikinci kısmı başlıyor. Önce bir araştırma görevi yapıyor ve sonrasında şehrin göbeğinde soluk kesen bir aksiyon bizleri bekliyor. 

Özel operasyonu tamamladığımız zaman, Kozak’ın kullandığı bu prototip görünmezlik teknolojisine sahip oluyoruz. Kullanmak için ise tek yapmamız gereken çanta olarak bu teknoloji seçmemiz. Aynı Sam Fisher görevi sonrasında Fourth Echelon’un gece görüş gözlüğünü kullandığımız gibi.

Tabii ki sezon içeriği sadece bununla bitmiyor. Bir dizi zorlu ek görevi yerine getirerek daha fazla ödüle de sahip olma şansına sahip oluyoruz.

Benzer şekilde oyunun PvP tarafında da bir çok yenilik bu sezon ile birlikte eklenmiş oldu. Farklı kozmetikler ile birlikte, yeni haritalar, yeni sınıflar da oyuna eklendi. Vanguar adı verilen sınıf etrafa sensörler atabiliyor ve düşmanların yerini belli ediyor. Sharpshooter sınıfı ise mermi düşüşünden etkilenmeden uzak mesafedeki düşmanlarını rahatlıkla alt edebiliyor.

Bir diğer güzellik ise artık tüm Ubisoft oyunlarında alışmaya başladığımız fotoğraf çekme modu. Artık Wildlands’te de yaratcılığımızı kullanarak istediğimiz pozları yakalama şansına sahip olduk.

Özetle Wildlands’e yeni içerikler gelmeye devam edecek gibi görünüyor. Özellikle bu sezon gelen görünmezlik teknolojisi yüksel zorluk seviyesindeki oyuncular için düşmanların kendilerini çok daha zor tespit etmelerine neden olarak kendilerine daha nefes aldırıyor.

Bakalım bir sonraki sezonda bizi hangi Tom Clancy hikayesi bekliyor olacak. Eğer sizde Year 2 Pass’e sahip olup daha fazla içeriğe erişmek istiyorsanız satın alabilirsiniz. Bizlere Year 2 Pass’i sağlamış olan Kinguin‘e teşekkür ederiz.Sonat Samir

Herşey 1993 senesinde arcade salonunu keşfetmesi ile başladı. Daha sonra eve giren Atari 2600 ile işlerin boyutu çok değişti. Video oyunları artık hayatının vazgeçilmez bir parçası. FRP hobisi ise hayatında ayrı bir öneme sahip.