Quantum Break PC İncelemesi Quantum Break PC İncelemesi
Bol bol zamanı manipüle ettiğimiz ve zamanın sonunu engellemeye çalıştığımız Quantum Break, uzun bir bekleyişten sonra geldi. Biz de sizin için inceledik. Quantum Break PC İncelemesi

Oyunun, bir de her bölüm arasında, senaryonun gidişatını değiştiren kararları aldığımız, “Junction” bölümleri mevcut. Bu karar verme bölümlerinde, ana karakterimiz ile değil de oyunun bir diğer önemli karakteri olan, Paul Serene karakteri ile yapıyoruz. Paul Serene karakteri, bizim yönlendirdiğimiz Jack Joyce kadar önemli bir karakter ve senaryonun değişimi onun aldığı kararlar ile olması inanılmaz güzel bir ayrıntı olmuş. Spoiler vermemek için Paul Serene karakterini daha derin bir şekilde anlatamıyorum. Ancak oyunu oynarken, neden bu ayrıntının çok hoşuma gittiğini siz de göreceksiniz. Bu arada aldığımız kararlar sadece oyunun senaryosunu değil aynı zamanda mini diziyi de etkiliyor. Bu sebepten dolayı da oyunu bitirdikten sonra, acaba bu seçenekleri seçseydim neler olurdu diye düşünmeden edemiyoruz. Oynanış süresi, bana az gibi geldi. Bölüm aralarındaki 22 dakikalık mini dizileri saymazsak, bir bölümü yaklaşık bir buçuk saatte bitirdim ve oyun, toplam beş bölümden oluşmakta. Eğer toplanabilir eşyaları ve bütün “Chronon Source”ları aramaya çıkarsanız bu süreyi daha da uzatabilirsiniz. 

Fragtist - Quantum

Oyunda zamanı manipüle edebildiğimiz altı adet yeteneğimiz mevcut. Bunlar; Time Vision, Time Stop, Time Dodge, Time Shield, Time Blast ve Time Rush. Bu yetenekleri etrafta bulduğumuz, “Chronon Source”lar ile geliştirebiliyoruz. Chronon Source’ları bulmak bu kadar zor değil. Eğer bir Chronon Source’un yakınındaysanız, Time Vision yeteneğiniz yanıp sönmeye başlıyor, yeteneği aktif ettiğiniz zaman da Chronon Source’ların nerede olduklarını size gösteriyor. Sahip olduğumuz yetenekler, Quantum Break’i oynamasını inanılmaz eğlenceli hale getirmiş. Ancak Time Rush yeteneğimizde bir sorun var. Time Rush; zamanı yavaşlatıp, bizim düşmanlardan veya yıkılan bir yapıttan daha hızlı olmamızı sağlıyor. Eğer bir düşmana doğru Time Rush yeteneğini kullanıp, düşmana yaklaştığınızda onu yere sererseniz, bir süre sonra kameranın kontrolünü kaybediyorsunuz ve bu da içinde bulunduğumuz çatışmada zora düşmemize neden oluyor. Oyun, çatışma zamanlarında otomatik siper alma yöntemini kullanıyor. Eğer siz de benim gibi otomatik siper alınan oyunlarla sıkıntınız varsa, yeteneklerinizi en son damlasına kadar kullanıp, karşınızdaki düşmanları o şekilde alt etmeyi seçebilirsiniz.  Mesela ben, can yenilemek istediğimde, siper almak yerine, Time Shield yeteneğini kullanmayı tercih ediyordum.

Fragtist - Quantum 6