Warhammer Vermintide 2 – Shadows Over Bögenhafen | İnceleme Warhammer Vermintide 2 – Shadows Over Bögenhafen | İnceleme

Warhammer Vermintide 2 – Shadows Over Bögenhafen | İnceleme

İncelemelerOyun İnceleme 18 Ekim 2018 15:42 Burak Akmenek

Warhammer Vermintide 2 - Shadows Over Bögenhafen birinci oyununun üstüne daha fazla içerik ekleyerek, gayet başarılı bir şekilde ilerliyor! Warhammer Vermintide 2 – Shadows Over Bögenhafen | İnceleme

Warhammer’ın ilk indirilebilir paketi olan Shadows Over Bögenhafen’ı bir süredir oynuyorum. Vermintide 2, birinci oyununun üstüne daha fazla içerik ekleyerek, gayet başarılı bir şekilde ilerliyor ve Shadows Over Bögenhafen’da bunun bir kanıtı. Bu DLC’yi oynamak için tabii ki Vermintide 2’ye sahip olmalısınız. AMA DLC ile gelen yeni haritaları oynamak için bu paketi satın almanıza gerek yok. Quickplay seçeneğinde bu haritalar herkese açık olarak geliyor. Ancak kendinize özel bir oyun açmak isterseniz bunu pakete sahip olmadan yapamıyorsunuz.

Paket ile gelen iki haritanın isimleri “The Pit” ve “The Blightreaper”. Bu yeni haritalardan özellikle ikincisinde tüylerinizi ürpertecek bir alan var. Görevin bir yerinde elinize sadece meşalenin aydınlatabildiği koridorlarda ilerliyorsunuz ve birisi meşaleyi taşımazsa zifiri karanlıktasınız. Meşaleyi taşıyan ise sadece onunla düşmanlarına vurabiliyor. Gerçi meşale düşmanları yakıp zaman içerisinde de hasar verebildiğinden işe yarıyor ama sonuçta ana silahınızı kullanamıyorsunuz. Bu arada haliyle üstünüze durmadan düşmanlar akıyor.

Bir de The Pit’in sonunda üstünüze ateş açan bir gemiden koşarak kaçmak zorunda kalıyorsunuz ki bu kısım haritanın finalinde görsel bir şölen sergiliyor. Bunun dışında düşmanlar aynı düşmanlar.

DLC ile beraber gelen DEVASA yama ile oyundaki bir çok hata da düzeltiliyor. Bu yama oyundaki yapay zekadan düşman taktiklerine kadar bir çok hatayı düzeltiyor. Mesela grubu tamamlamak için yeterli sayıda oynayacak adam bulamasanız bile iki kişi ve iki bot ile girip gayet takım halinde ilerleyebiliyorsunuz. Yani botlara güvenebilirsiniz. Sizin kolluyorlar, adam gibi savaşıyorlar ve sizi geride bırakmıyorlar.

Shadows Over Bögenhafen, oyuna yeni görsel öğelerde ekliyor. Yeni skinler, portre çerçeveleri vs gibi kozmetik şeyler bunlar. DLC ile gelen haritaları oynadığınız zamanda yine sadece bunları içeren sandıkları açabiliyorsunuz. Yeni silah da yok. Haliyle yeni questler ve challege’lar gelmiş durumda. Bunlar da oyuna biraz tat katıyor.

Özetle iki gerçekten çok iyi tasarlanmış harita, düzeltilmiş yapay zeka ve skinlerle dolu bir DLC bu. Tek eleştireceğim nokta DLC’nin çok geç gelmiş olması.

Eğer almak isterseniz rahatlıkla tavsiye edebilirim. Fiyatı da son derece uygun. Oyunu oynayacak insanları bulabiliyorsunuz. Oyuncu topluluğu gayet aktif. İçiniz rahat olsun.

FRAGTİST DEĞERLENDİRME

7.5 / 10Burak Akmenek Kurucu

İlk parasını ortaokulda 64'ler dergisine makale yazarak kazanan Burak, o zamandan beri oyun ve donanım basınında yer aldı. PC Gamer,CHIP, Oyungezer, Level,Nintendo,Skyturk-Next Level TV programı gibi bir çok yayında çalışan Burak Akmenek FPS ve MMORPG tutkusundan hiç vazgeçmedi. Fragtist.com'un kurucusudur.