ASUS, CG32UQ Konsol Oyuncu Monitörünü Duyurdu ASUS, CG32UQ Konsol Oyuncu Monitörünü Duyurdu
ASUS, 31,5 inç boyutundaki 4K (3840 x 2160) konsol oyuncu monitörü CG32UQ’yu duyurdu. Ayrıntılar haberimizde. ASUS, CG32UQ Konsol Oyuncu Monitörünü Duyurdu

ASUS, 31,5 inç boyutundaki 4K (3840 x 2160) konsol oyuncu monitörü CG32UQ’yu duyurdu.

Yeni monitör; Xbox One X, PlayStation 4 Pro ve Nintendo Switch ile uyum sağlıyor. Özellikle konsol oyuncuları için tasarlanan ilk ASUS monitör olan CG32UQ, %95 DCI-P3 renk gamı ve DisplayHDR 600 sertifikasıyla birlikte HDR teknolojisini sunuyor. AMD Radeon FreeSync oyunlarda akıcı görüntüler sağlarken, GameFast giriş teknolojisi ise giriş gecikmesini azaltarak hareketlerin monitöre çok daha çabuk aktarılmasını sağlıyor.

ASUS CG32UQ, konsollara yönelik özelliklerle geliyor. Bu özellikler arasında bir uzaktan kumanda ve kontrol cihazlarını kolayca şarj etme imkanı veren USB bağlantı yuvası yer alıyor. Bunlara ek olarak, Halo Sync özelliğiyle ekrandaki içeriğin renklerine uyum sağlayan ortam ışıklandırması da monitörde yer alan özelliklerden.

Renk gamı

10 bit renk ile sinema sınıfı DCI-P3 renk gamının %95’ini kapsayan monitör, sRGB’den çok daha geniş bir renk yelpazesine sahip. Bölgesel ışık kısma özelliği, derin siyahlar ve 600 cd/m2’ye ulaşan parlak beyazlar oluşturuyor. GameFast giriş teknolojisine sahip CG32UQ, giriş gecikmesini de 13 milisaniyeye kadar düşürüyor.

FreeSync teknolojisi, monitörün yenileme hızıyla ekran kartının ve konsolun kare hızını eşleyerek ekranda yırtılma olmasını engelliyor. Performans en yüksek yenileme hızının altına düştüğünde yaşanan takılmalar da azaltılıyor.

Halo Sync

Monitör çerçevesinin arkasına yerleştirilen 66 adet adreslenebilir RGB LED’den meydana gelen Halo Sync aydınlatma, CG32UQ’nun arkasındaki duvarda renkli bir ortam oluşturuyor. Oyun oynarken, film izlerken veya bilgisayarınızı günlük işler için kullanırken Halo Sync, LED’lerle ekranın kenarlarındaki renklere uyum sağlayan bir parlaklık oluşturuyor.

Konsollara yönelik özellikler

ASUS CG32UQ, ASUS Audio Wizard sayesinde FPS, yarış ve savaş oyunları gibi oyun türlerinde kullanıcıların en iyi ses performansını elde etmesini sağlayan dört özel oyun sesi profili sunuyor. Filmler için de ayrı bir mod bulunuyor.

ASUS CG32UQ, üzerindeki iki USB 3.0 girişiyle çevre birimlerini bağlamak ve şarj etmek için imkan veriyor. Şarj için ayrılan bu girişler sayesinde kullanıcılar kontrol cihazlarını şarj edebiliyor veya pili azalan telefonlarını takabiliyor.

CG32UQ, kullanışlı bir uzaktan kumandayla birlikte geliyor. Bu kumanda ile hızlı bir şekilde parlaklık ayarlanabiliyor, giriş kaynağı değiştirilebiliyor ve ekran üzerinden diğer işlevler kullanılabiliyor.

ASUS, Yeni TUF Gaming Monitörlerini Duyurdu!