Kategoriler

Battlefield 2042 İçin İlk Ek İçerik 9 Haziranda Geliyor

Battlefield 2042

Ea DICE stüdyolarının en yeni ürünü Battlefied 2042 geçtiğimiz yılın kasımından çıkmıştı. Her ne kadar Call of Duty ile paylaştığı “en popüler fps oyunlardan biri olma” ünvanına sahip olsa da 2042 çıkışını takip eden donma, arayüz sıkıntıları ve ufak tefek ama sayıca usandıracak kadar fazla olan buglarıyla hayranlarını birer birer kendinden uzaklaştırmıştı. DICE oyuna getireceği yeni ek paket “Zero Hour” ile birlikte bu durumu çözmeyi umuyor.

İçerikleri tanıtan bir trailer ile duyurusu yapılan Zero Hour yeni bir harita içeriyor. Exposure kod adlı yeni kapışma bölgesi Kanada-Amerika arasında kalan tepelik bir araziye sahip. Ek paket yeni haritanın yanında Ewelina Liss isimli uzmanı da oyuna ekleyecek. Liss roketatarı ile sahaya bomba gibi düşmeyi planlayan oyuncular için oldukça iyi bir seçenek.

Battlefield 2042 için bu ek paketin olumlu karşılanması oldukça önemli zira bahsettiğimiz bug sorununun yanı sıra son derece temel özellikler olan sesli sohbet ve skor tablosu gibi öğelerde ciddi sıkıntılar oyuncuları birer birer uzaklaştırdı. EA tarafından bile kabul ettikleri üzere oyunun çıkışı tam bir hayal kırıklığıydı. 

Battlefield 2042

EA tarafından yapılan açıklamaya göre bu çıkan ek paket bir “sezonsal” içerik paketi. Aynı anda hem premium olan hem de olmayan kullanıcılar tarafından tecrübe edilebilecek. DICE, Battlefield 2042 için yaklaşık 3 ay geçerli kalması beklenen bu “sezonlar”ı yıl içerisinde adından beklediği üzere dört adet yayınlayacak.

Paketin tanıtımının gerçekleştirildiği canlı yayın sırasında oyuncuların tepkisiyle renkli görüntüler meydana geldi. Örnek olarak katılımcılar chatte “iade”, “sıfır yeni içerik” “çöp” ve “rezil oyun” gibi yorumlar yaptı. Dolayısıyla ” her bedava içerik, iyi içeriktir” dense de bu hamle için fazla geç kalınmış olabilir.

Görüntülenmeler:
1
İlgili Kategoriler
Haber · Konsol · Oyun Haberleri · PC · PlayStation