Call of Duty ve Titanfall, Halo 2’ye Borçlu Call of Duty ve Titanfall, Halo 2’ye Borçlu
Günümüzün modern konsol aksiyon ve FPS oyunları, zamanında Halo 2’nin açtığı yoldan ilerlemeye devam ediyorlar. Bilimkurgu FPS oyun serisi Halo ve kahramanı Master Chief... Call of Duty ve Titanfall, Halo 2’ye Borçlu

Günümüzün modern konsol aksiyon ve FPS oyunları, zamanında Halo 2’nin açtığı yoldan ilerlemeye devam ediyorlar.

Bilimkurgu FPS oyun serisi Halo ve kahramanı Master Chief açtıkları macera dolu yolda ilerlemeye devam ederken, peşlerinden gelenlerin bazıları yanlarından yürüyor, bazıları geride kalıp yokoluyor. Bu yolda Halo sadece oyunlarla varolmuyor; 2001’deki ilk oyundan beri romanlara, animasyonlara ve hatta hazırlanmakta olan yeni bir diziye de sahip oldu.

Geçenlerde VG247 sitesinde bir söyleşide, şu anda Halo oyunlarını yapmakta olan “343 Industries” stüdyosundan kıdemli yapımcı Dan Ayoub, Halo’nun kendisi için konsollarda FPS türünün düzgünce başarılabileceğini kanıtlayan ilk oyun olduğunu anlatmış. Ayoub Halo’nun multiplayer modunun kendisi için çok özel olduğunu ve oyunlara bakış açısını değiştirdiğini de söylüyor.

Ayoub, günümüzün modern FPS aksiyon oyunlarına, Call of Duty ve Titanfall gibi örneklere baktığında, hepsinin Halo’ya çok şey borçlu olduğunu farkettiğini belirtmiş. “Tüm bu modern oyunlar multiplayer oynanış mantıklarını Halo 2’ye borçlular. Benim açımdan mükemmel bir deneyimdi.” diyor Dan Ayoub.

Halo serisindeki tüm oyunları, gelişmiş grafikler ve yenilenmiş içerik ile oynamak isteyenler veya yeniden o kaotik savaş alanlarına dönmek isteyenler için, “Halo: Master Chief Collection” paketi, 11 Kasım tarihinde Xbox One konsolunda çıkacak.

Aşağıda Dan Ayoub’un E3 2014 konferansı sırasında Halo: Master Chief Collection paketinin duyurusunu yaptığı videoyu izleyebilirsiniz.

http://www.youtube.com/watch?v=b6tzZL3MVKwBurak N. Aydın

Burak N. Aydın iflah olmaz bir anime, manga, bilimkurgu ve oyun meraklısıdır. Yarı uzaylı, yarı Japon olduğundan şüphelenilmektedir. En sevdiği gezegen Trantor, en sevdiği içki “Pan-Galactic Gargle Blaster” ve en sevdiği kedi türü ise Betelgeusian'dır.