Microsoft, Xbox Entertainment Studios’u Kapatıyor Microsoft, Xbox Entertainment Studios’u Kapatıyor
Xbox konsoluna özel video içerik sağlayan Xbox Entertainment Studios kapatılacak. Dev yazılım firmasının eleman işten çıkartma operasyonu, farklı yerlerden devam ediyor. Son kurban olan... Microsoft, Xbox Entertainment Studios’u Kapatıyor

Xbox konsoluna özel video içerik sağlayan Xbox Entertainment Studios kapatılacak.

Dev yazılım firmasının eleman işten çıkartma operasyonu, farklı yerlerden devam ediyor. Son kurban olan Xbox Entertainment Studios, 2012 yılında CBS kanalıın yöneticisi Nancy Tellem’in transferi ile kurulmuş bir bölümdü. Bu firmanın amacı Microsoft’un oyun konsolu Xbox’a, sadece bu konsolda izlenebilecek özel video içerikleri hazırlamaktı.

Her ne kadar Microsoft firması Xbox’a çok önem veriyor ve bu ayağını güçlendirmeye çalışıyor olsa da, anlaşılan konsola özel video içeriği fikri, tahmin ettikleri kadar parlak değilmiş. Bu kapatmanın sebeplerinden biri de Xbox One’ın, rakibi PlayStation 4’ün oyun odaklı stratejisinin karşısında satışlarda geri kalmış olması olabilir.

Başka kaynaklar ise Xbox Entertainment Studios’un tam bir iş modeli oluşturulmadan, alelacele kurulduğunu söylüyor. Tutarsızlıklar ve uzun vadeli bir planın oluşturulmamış olması, potansiyel iş ortaklarını da kaçırmış olaibilir.

Microsoft Studios’un müdürü Phil Spencer’ın son yaptığı açıklamaya göre, Xbox Entertainent Studios gelecek aylarda kapatılacak. Ama çalışanları şu anda devam etmekte olan projelerini tamamlayacaklar. Ayrıca merakla beklenen Halo televizyon dizisi de iptal edilmeyecek.Burak N. Aydın

Burak N. Aydın iflah olmaz bir anime, manga, bilimkurgu ve oyun meraklısıdır. Yarı uzaylı, yarı Japon olduğundan şüphelenilmektedir. En sevdiği gezegen Trantor, en sevdiği içki “Pan-Galactic Gargle Blaster” ve en sevdiği kedi türü ise Betelgeusian'dır.