Microsoft’un Yeni Nesil Konsolu Xbox Series X Ortaya Çıktı! Microsoft’un Yeni Nesil Konsolu Xbox Series X Ortaya Çıktı!
Microsoft, The Game Awards 2019 etkinliğinde merakla beklenen yeni konsolunu Xbox Series X adıyla açığa çıkardı. Microsoft’un Yeni Nesil Konsolu Xbox Series X Ortaya Çıktı!

Microsoft, The Game Awards 2019 etkinliğinde merakla beklenen yeni konsolunu açığa çıkardı. Xbox Series X adıyla ortaya çıkan yeni konsol epey dikkat çekici.

Project Scarlett olarak bildiğimiz yeni konsolun adı Xbox Series X olarak resmiyet kazanmış durumda. Microsoft’un şimdiye dek geliştirdiği en güçlü konsol olan Series X, gerçek zamanlı ışın izleme ve üçüncü nesil Ryzen CPU ile Navi GPU teknolojilerine sahip olacak. Yeni konsolda ayrıca eskiye dönük tam uyumluluk özelliği de bulunacak.

Konsol, 4K çözünürlükte 60fps görüntüler sunabilecek. Microsoft, 8K çözünürlük ve 120fps’nin de destekleneceğini söyledi.

Tasarım açısından da önemli bir yenilik getiren yeni konsol modeli, tıpkı bir PC kasası gibi dikey olarak kullanılabilecek.

Konsolun kontrolcüsü Xbox Wireless Controller ise bilindik Xbox One kontrolcüsünden bir farkla ayrılıyor. Yeni kontrolcü tam ortasında bir ‘Paylaş’ butonuyla geliyor. Yeni kontrolcü ayrıca Windows 10 kullanan PC’ler ve Xbox One ile uyumlu olacak.

10 Aralık State of Play Sunumundan Öne Çıkanlar