NES Classic Sürümünün Özellikleri Yayımlanan Bir Video İle Tanıtıldı NES Classic Sürümünün Özellikleri Yayımlanan Bir Video İle Tanıtıldı
NES Classic sürümünün çıkış tarihine az bir zaman kaldı ancak Nintendo oyun konsolu hakkında bizi bilgilendirmeye devam ediyor. NES Classic Sürümünün Özellikleri Yayımlanan Bir Video İle Tanıtıldı

NES Classic sürümünün çıkış tarihine az bir zaman kaldı ve Nintendo oyun konsolu hakkında bizi bilgilendirmeye devam ediyor. NES Classic ilk duyurulduğu zaman oyunların nasıl kaydedileceği sorusu akıllara gelmişti.

Konsol ile birlikte gelen 30 oyunda toplamda 4 kere olmak üzere askı noktaları (suspend point) belirlenebilecek. Uygulama açısından en etkili bir yöntem gibi durmuyor olsa da en azından oyunlardaki ilerleyiş bir şekilde kaydedilebilecek.

En son yayımlanan retro tarzındaki video da ise oyunlardaki komuta merkezi sayılabilecek home menüsü tanıtılmakta. Ayrıca konsol ile birlikte gelen oyunlar 3 farklı görüntü moduna sahip olacak. CRT filtresi ile oyunlar eski NES görüntüsünde olacak. Diğer modlar 4:3 görüntü oranı ve pixel perfect olacak.

NES Classic sürümü, 11 Ekim’de 60$ fiyatı ile satışa sunulacak. Super Mario Bros, Kid Icarus, Metroid ve Castlevania gibi klasik oyunları seviyorsanız bir göz atmanızda fayda var.

İyi seyirler.

Nissan Rogue: Rogue One Star Wars Limited Edition İçin Logo TanıtıldıBerk Yakar

Bilgisayar oyunları macerası Amiga 500 ile başladı. Bilimkurgu edebiyatına olan büyük ilgisinin yanısıra sıkı bir anime ve manga takipçisi.