Kategoriler

Ouya Çin Oyun Pazarına Girmeye Hazırlanıyor

Ouya Çin Oyun Pazarına Girmeye Hazırlanıyor

Bağımsız oyun konsolu Ouya’dan bir süredir iyi haber alamıyorduk ama anlaşılan arada boş durmamışlar ve Çin pazarına girmeye hazırlanıyorlar.

Ouya 2012 yılında bir Kickstarter mucizesi olarak hayatına başladı. Piyasaya çıktıktan sonra zayıf donanımı ve vaadedilen her şeyi veremediği eleştirileri ile epeyce konuşuldu. ABD pazarında istediği başarıyı elde edemedi. Fakat çıktığından beri yaklaşık 800 oyunu kataloğuna eklemeyi başaran Indie video oyun konsolunda son gelişmeler ilgi çekici.

Öncelikle Ouya’nın tüm kataloğundaki oyunları yıllık üyelik ile bedava sunması var. Sadece yılda bir kez 60 Dolar vererek Ouya’da bulacağınız tüm oyunları istediğiniz gibi oynayabileceksiniz. Ayrıca Ouya katalogdaki oyunlarını başka firmaların donanımlarında kullandırtmak için anlaşmalar yapıyor, Mad Catz bu firmalardan biri.

Ama asıl haber Ouya’nın, herkesin ağzını sulandıran devasa Çin video oyun pazarına açılıyor olması. Bunun için de kendisine çok sağlam bir ortak bulmuş durumda. Ouya Çin pazarında yayılmak için, Çin’in en büyük akıllı telefon ve cihaz üreticilerinden Xiaomi ile çalışacak. Bu anlaşma, Xiaomi’nin piyasaya sürdüğü MiBox ve MiTV gibi donanımlarında Ouya kanalı bulunması ve Çin’li oyunseverlerin Ouya oyunlarını oynayabilmelerini içeriyor.

Anlaşmanın ayrıntıları açıklanmadı ama kullanıcılar tarafından satın alıp oynanacak oyunların gelirlerinin Ouya, Xiaomi ve oyun geliştiriciler arasında paylaşılacağı tahmin ediliyor.

Görüntülenmeler:
8
İlgili etiketler:
· · · · · · · · · ·
İlgili Kategoriler
Haber · Konsol · Oyun Haberleri