PlayStation 4 – Sıkça Sorulan Sorular PlayStation 4 – Sıkça Sorulan Sorular
PS Store & Dijital Oyunlar Play As You Download (İndirirken Oyna) nedir? Bütün PS4 oyunları bu fonksiyonu destekleyecek mi? Play As You Download, PlayStation... PlayStation 4 – Sıkça Sorulan Sorular

PS Store & Dijital Oyunlar

Play As You Download (İndirirken Oyna) nedir? Bütün PS4 oyunları bu fonksiyonu destekleyecek mi?
Play As You Download, PlayStation Store’dan alınan oyunlara erişim hızlandırmak için PS4 sistemindeki yeni bir özellik. Desteklenen oyunlar, verinin bir kısmını indirdikten sonra oynanmaya hazır hale getirir ve oyunun geri kalanı kullanıcı oyun içerisindeyken inmeye devam eder. Bütün oyunlar bu özellikten faydalanabilecek fakat bazı belirli oyunlar Kuzey Amerika’daki piyasa çıkışında bunu kullanamayacak.

Oynamaya başlayabilmek için ne kadar indirmem gerekecek?
Oyundan oyuna değişir. Kullanıcılar yeterli veri indiğinde, indirme barında bir belirteç size oynanmaya hazır olduğunu söyleyecek. Killzone: Shadow Fall gibi bazı oyunlar ilk başta singleplayer mı multiplayer mı indirmek istiyorsunuz gibi seçenekler sunuyor.

Satın aldığım içeriğe başka PS4 sistemlerinde ulaşabiliyor muyum?
Evet. Satın aldığınız içeriğe aynı anda en fazla 2 PS4 sisteminden ulaşabilirsiniz. Sadece arkadaşınızın PS4 sistemine girmeniz lazım, hesabınız açık olduğu sürece içeriğe ulaşabilir durumda olacaksınız.

PS4 sistemimdeki içeriğe birden çok kişi ulaşabiliyor mu?
Evdeki PS4 sisteminizi “Birincil” ayarına getirirseniz, kendi hesabınıza girmenize gerek kalmadan, hesabınızdaki satın aldığınız içerik evdeki diğer kullanıcılara da açık olur.

İki kişi benim hesabımdaki içeriği aynı anda iki farklı PS4 sisteminde kullanabilir mi?
Evet, mümkün.

PS3 sistemindeki PlayStation Store hesabımdaki kupalarım ve oyunlarım da dâhil her şey PS4 sistemime transfer olacak mı?
PS4 sistemi PS3 oyunlarını desteklemiyor. Ödülleriniz ise Online ID’nize bağlıdır, dolayısıyla PS4 sisteminize transfer olacaktır.

Başka bölgelerden PlayStation Store içeriklerini satın alabiliyor muyum?
En kaliteli müşteri hizmetlerine ulaşabilmek için kullanıcıların kendi bölgelerinden PlayStation Store içeriklerini satın almasını öneriyoruz.