PlayStation 4 – Sıkça Sorulan Sorular PlayStation 4 – Sıkça Sorulan Sorular
DİJİTAL EĞLENCE PS4 sisteminin piyasa çıkışında hangi eğlence hizmetleri sunulacak? Sony Network Entertainment’ın Music Unlimited ve Video Unlimited’ı piyasa çıkışında hazır olacak. Diğerlerini ize... PlayStation 4 – Sıkça Sorulan Sorular

DİJİTAL EĞLENCE

PS4 sisteminin piyasa çıkışında hangi eğlence hizmetleri sunulacak?
Sony Network Entertainment’ın Music Unlimited ve Video Unlimited’ı piyasa çıkışında hazır olacak. Diğerlerini ize çıkıştan birgün önce açıklayacağız. Haberler için PlayStation.Blog’a ve PlayStation sosyal kanallarına düzenli olarak bakın.

Music Unlimited nedir?
PS4 sistemindeki bir müzik dinleme servisidir. Music Unlimited bir bulut tabanlı, reklamsız, müzik keşfini hem geliştiren hem kolaylaştıran milyonlarca şarkının bulunduğu, kapsamlı bir kataloğu olan bir müzik abonelik servisidir. PS4’te, kullanıcılar en sevdikleri oyunları oynarken kendi oluşturdukları şarkı listelerini de dinleyebilir. Ek olarak PlayStation Vita, Android telefon & tabletleri ve iOS cihazlarında da bu hizmetin keyfi çıkarılabilir.

Video Unlimited nedir?
Bu video servisine PS4 sistemindeki PlayStation Store’dan ulaşılabilir. Video Unlimited şu anda yayınlanan filmleri ya da TV şovlarını a la carte tarzında sunar. Video Unlimited hizmeti yeni çıkan filmleri DVD ve Blu-rayleri çıkmadan haftalar önce size getirir; en revaçta olan TV dizilerini yayınlandıkları günün ertesinde size sunar. Bu servisi aynı zamanda PlayStation 3, PlayStation Vita, BRAVIA TV ve Xperia akıllı telefonları gibi farklı cihazlarda, hepsi tek bir Sony Entertainment hesabı sayesinde kullanabilirsiniz.

PS4 oynarken fonda müzik açabilecek miyim?
Evet, Music Unlimited bunu yapabilmenizi sağlayacak fakat Music Unlimited’a abonelik gerekmektedir.

PS4’te müzik dinlerken çıkan görsel öğeler özelliği var mı?
Hayır.

PS4 sisteminde MP3 dinleyebilecek miyim?
Hayır.

PlayStation App nedir?
Sony Computer Entertainment’ın bu yeni uygulaması iOS ve birçok Android tabanlı cihazın ikinci ekran olabilmesini sağlayacak. Yüklendikten sonra kullanıcılar evden uzaktayken de PS4 oyunları satın alabilecek ve direkt olarak evdeki PS4’lerine yükleyebilecek. Cihazın işletim sistemine, versiyonuna ya da başka koşullara göre bazı kullanıcılar bu uygulamadan faydalanamayabilir.