PlayStation 4 – Sıkça Sorulan Sorular PlayStation 4 – Sıkça Sorulan Sorular
Çevre Birimleri & Aksesuarlar PS4 sistemi için hangi aksesuarlar çıkacak? DUALSHOCK 4 kablosuz kol ve PlayStation Camera dışında piyasaya çıkış sırasında PS4 dik ayaklığı... PlayStation 4 – Sıkça Sorulan Sorular

Çevre Birimleri & Aksesuarlar

PS4 sistemi için hangi aksesuarlar çıkacak?
DUALSHOCK 4 kablosuz kol ve PlayStation Camera dışında piyasaya çıkış sırasında PS4 dik ayaklığı da satın alıma müsait olacak. Bu ayaklık sayesinde kullanıcılar tamamen güvenli bir şekilde PS4 sistemlerini dik bir şekilde yerleştirebilecek ve DUALSHOCK 4 şarj istasyonu sayesinde kontrolcülerini PS4’ten uzak bir şekilde şarj edebilecekler.

PS4 sisteminde, PS3 için yapılan direksiyonlar, dövüş çubukları gibi çevre birimleri çalışır mı?
Genel konuşacak olursak, hayır. Fakat piyasa çıkışında oyuncular, eğer oyun yapımcıları uygun görmüşse, bu tarz aksesuarları belirli oyunlarda kullanabilirler. Bu tamamen oyun yapımcısına kalmış.

PS4 sistemimde hangi PS3 cihazlarını kullanabilirim?
PS4 sistemine PS Move, kablosuz kulaklık, kablolu ve kablosuz klavye bağlayabilirsiniz. Güncellemeler ile uyumlu cihazlar arttırılabilir.

Kablosuz Stereo Kulaklık seti ve PULSE kablosuz stereo kulaklık seti, PS4 sisteminde çalışacak mı? Diğer kablosuz setler de çalışır mı?
PS4 sistemi Pulse Kablosuz Stereo Kulaklık Setini PS4 sistem yazılım güncellemesinden sonra destekleyecek. Şu an var olan bluetooth kullanan üçüncü parti kablosuz setler ise PS4 sisteminde desteklenmeyecek ancak USB ile bağlanan çoğu set sistem yazılım güncellemesi sürüm1.50’den sonra çalışmaktadır.

DUALSHOCK 4 kolunu PS4 sisteminde kullanabilir miyim?
Hayır, PS4 sistemi DUALSHOCK 3 kolunu desteklemiyor.

PS3 sistemimin Blu-ray uzaktan kumandasını PS4 sisteminde kullanabiliyor muyum?
Hayır, PS4 sistemi PS3 sisteminin Blu-ray uzaktan kumandasını desteklemiyor.

PS4, PlayStation Move hareket kontrolcüsünü destekliyor mu?
Evet. Oyun yapımcıları PS Move kontrolörün kullanıldığı oyunlar yaratabilecek. Octodad ve Sports Friends bunlardan iki örnek. Ancak, PS Move kontrolcüsünü kullanan PS3 oyunlarını, PS4 sistemi desteklemeyecek.