PlayStation 4 – Sıkça Sorulan Sorular PlayStation 4 – Sıkça Sorulan Sorular
PlayStation Camera PlayStation Camera neler yapabiliyor? PlayStation Camera PS4 için yeni geliştirilmiş, yüksek hassasiyette iki lensten oluşur, böylece derinliği algılayabilir. Ek olarak, kullanıcılar PS4... PlayStation 4 – Sıkça Sorulan Sorular

PlayStation Camera

PlayStation Camera neler yapabiliyor?
PlayStation Camera PS4 için yeni geliştirilmiş, yüksek hassasiyette iki lensten oluşur, böylece derinliği algılayabilir. Ek olarak, kullanıcılar PS4 hesaplarına girebilmek için yüz tanıma teknolojisini kullanabildikleri gibi, oyunlardan daha yüksek keyif alabilmek için vücut hareketlerini ya da seslerini kullanabilirler. Dahası, PlayStation Camera DUALSHOCK 4’ün ışık çubuğunun rengini tanıyabiliyor ve odadaki birden çok oyuncuyu algılayabiliyor. PlayStation Camera aynı zamanda PlayStation Move hareket kontrolörü ile de uyumlu, dolayısıyla oyuncun, oyun içerisindeki hareketlerine çok daha iyi cevap veriyor.

PlayStation Camera’nın neden iki lensi var?
Stereoskopik kameralarıyla PlayStation Camera üç boyutlu görselleri etkili bir şekilde yakalayabiliyor. Bu teknoloji PlayStation Camera’nın oyuncuyu arka plandan ayırt ederek tek bir bütün olarak alabilmesini sağlıyor. Oyun yapımcıları bu fonksiyonların nasıl kullanılacağına kendileri karar verecek.

PlayStation Camera’da dâhili mikrofon var mı?
Evet, dört tane entegre edilmiş mikrofon, PlayStation Camera’nın sesin nerden geldiğini ve gelen sesi net bir şekilde algılamasını sağlıyor.

PS4 sistemi sesli komutları destekliyor mu?
Evet, ses kontrol modunu aktive ettikten sonra PS4’te oyun açmak ya da ekran görüntüsü almak gibi basit fonksiyonları sesli komutlar ile halledebilirsiniz. Piyasa çıkışında 6 dil desteklenecek (İngilizce, İspanyolca, İtalyanca, Fransızca, Almanca, Japonca) ve gelecekteki sistem yazılım güncellemeleriyle bu sayı artacak.

PlayStation Camera ne kadar büyük?
PlayStation Camera’nın boyutları şöyle: 186mm (en) x 27mm (yükseklik) x 27mm (boy) ve sadece 183 gram.

Hangi oyunlar PlayStation Camera’yı destekleyecek?
THE PLAYROOM, PS4 sistemine önceden yüklenmiş olarak gelen interaktif bir tecrübe ve PlayStation Camera’yı ve DUALSHOCK 4 kablosuz kolunu birleştirerek değişik aktiviteler sunmakta. PlayStation Camera’nın başka kullanım amaçları da var, örneğin oyuncuların Twitch ya da UStream’den naklen yayın yapabilmesi ya da sesli komutları kullanarak oyunları açması veya ekran görüntüsü alması gibi.

PlayStation Camera Arttırılmış Gerçekçilik (Augmented Reality) teknolojisini destekliyor mu?
Evet, PlayStation camera AR teknolojisini destekliyor. Bir örneği de THE PLAYROOM. Bu oyunda, oyuncuların ekranda görünen robot karakterle iletişime geçebildiği AR Bots ve Play With Asobi gibi AR teknolojilerini kullanıyor. Ayrıca AR Hockey de var, bu da oyunucunun DUALSHOCK 4 kolunu değişik yönlere salladıkça kortun şeklini değiştirdiği bir air hockey oyunu.

The Playroom’u tecrübe edebilmek için PlayStation Camera gerekli mi?
Kullanıcılar PlayStation Camera olmadan DUALSHOCK 4 kolunun öğretim içeriğinin sadece kısıtlı bir kısmına ulaşabilirler. PlayStation Camera, THE PLAYROOM’daki başka içerikleri tecrübe edebilmek için gerekmekte. DUALSHOCK 4 eğitim içeriğine gelince, kullanıcılar PlayStation Camera’ya sahiplerse oyun sırasında kendi görüntülerini AR teknolojisi sayesinde ekrana yansıtabilecekler.