Ubisoft Bazı Oyunlarının Online Servislerini Kapatıyor Ubisoft Bazı Oyunlarının Online Servislerini Kapatıyor
Ubisoft, 2014'ten itibaren çıkmış bütün Just Dance oyunları başta olmak üzere bir dizi oyununun online servislerini kullanıma kapatacak. Ubisoft Bazı Oyunlarının Online Servislerini Kapatıyor

Ubisoft, 2014’ten itibaren çıkmış bütün Just Dance oyunları başta olmak üzere bir dizi oyununun online servislerini kullanıma kapatacağını açıkladı.

Söz konusu Just Dance oyunlarının bütün platformlardaki online özellikleri 19 Kasım tarihinden itibaren kullanım dışı kalacak. Ayrıca I Am Alive, Tom Clancy’s EndWar ve Splinter Cell: Double Agent gibi oyunlar da aynı tarihte PC platformunda online hizmetlerine son verecek. Assassin’s Creed 2’nin Mac sürümü ile Rayman 3 HD’nin PlayStation 3 ve Xbox 360 sürümleri bu durumdan etkilenecek diğer oyunlar.

Ubisoft’tan yapılan açıklamada müşterilere her zaman en iyi online hizmetlerin sunulmaya çalışıldığı söyleniyor. Bu nedenle artık küçük bir kitlenin oynadığı eski oyunların sunucularının kapatılmasının IT ekibine yeni oyunlardaki online altyapıyı güçlendirmesi için imkan tanıdığı belirtiliyor. Açıklamada son olarak eğer varsa oyun içi paraların bir an önce kullanılması gerektiği de söyleniyor. Çünkü servisleri kapatılan oyunlarda yapılan harcamalar için herhangi bir iade yapılması düşünülmüyor.

Assassin’s Creed Odyssey | İnceleme