Xbox One’da Klavye ve Fare Kullanmaya Hazırlanın! Xbox One’da Klavye ve Fare Kullanmaya Hazırlanın!
Phil Spencer bir Twitter konuşmasında sırasında klavyesinden bir iki cümle kaçırdı... Xbox One’da Klavye ve Fare Kullanmaya Hazırlanın!

Microsoft’ta oyunun patronu Phil Spencer, bir Twitter konuşması sırasında Xbox One hakkında klavyesinden bir iki cümle kaçırdı. Spencer, kullanıcıyla yaptığı bir konuşma esnasında, konsola klavye ve fare kullanımının çok uzak olmadığını belirtti.

Aynı zamanda Windows oyunlarını Xbox One üzerinden stream fikrinin de etrafta dolaştığı fakat bu fikir ile ilgili bir planın henüz yapılmamış olduğu belirtiliyor. Konuşma, Windows 10‘un çıkışına oldukça kısa süre kalmışken gerçekleşti. Microsoft’un son işletim sistemi, bir çok oyuncu dostu yenilik ile gelecek. Üstelik bunlardan bir tanesi Xbox One içeriğini Windows 10 makinalarda çalıştırmak gibi oldukça büyük bir yenilik.

Klavye desteği şu an için Microsoft konsollarından hiç bir tanesinde yok. 360’ın sadece kısıtlı olarak usb bağlantılı klavye desteği vardı. O da sadece kullanıcılara mesajlaşma konusunda kolaylık sağlıyordu. Bütün bunlardan sonra bir de eğer Fare desteği işin içerisinde girerse oldukça geniş çapta bir yenilik olacak.Sonat Samir

Herşey 1993 senesinde arcade salonunu keşfetmesi ile başladı. Daha sonra eve giren Atari 2600 ile işlerin boyutu çok değişti. Video oyunları artık hayatının vazgeçilmez bir parçası. FRP hobisi ise hayatında ayrı bir öneme sahip.