Kategoriler

XBOX One’ın Tüm Detayları!

Microsoft çok beklenen lansmanı gerçekleştirdi ve yeni nesil Xbox konsolunu duyurdu.

Yeni konsolumuz ismi XBOX One. Dedikodular neyseki gerçek çıkmadı ve konsolda “internete bağlı olma zorunluluğu” yok. Ancak bazı oyunları oynayabilmek için bu gerekecek. Yeni Xbox Live’ın da baştan sona internete yönelik tasarlandığını söyleyelim.

Xbox One’un Teknik Özellikleri:

Fragtist_xbox_one_1

Detaylara gelecek olursak. Playstation 4 sunumunda Sony birçok oyun göstermiş ancak konsolu paylaşmamıştı. Microsoft ise tam tersi bir strateji izledi ve Xbox One’ı, yeni kontrol cihazını ve yeni Kinect’i gösterdi. Ancak oyun sayısı epey az.

Geliştirilmiş yeni kontrol cihazı:

Fragtist_xbox_one_2

XBOX One hakkında söylenebilecek en doğru şey, konsolun artık bir “oyun” merkezi olmaktan ziyade; iyice eğlence odaklı bir teknolojik cihaz olarak konumlandırılması. Sunumun yarısından fazlası konsolun Kinect sayesinde yapabildiklerini anlatarak geçti. Televizyona bağlayabileceğiniz konsolu ses ve hareketlerinizle kontrol edebiliyor, film izlerken aynı esnasa Skype’dan arkadaşlarınızla konuşabiliyor, Windows telefonlarınız ile kontrol edebiliyorsunuz. Bu ve bunların tamamı da konsolu bir eğlence amirali haline getiriyor.

Xbox One – Kinect 2.0 – Yeni Kontrol Cihazı

Fragtist_xbox_one_3

Amerika Birleşik Devletleri’nde çok fazla satılan bir konsol olan Xbox, bu nedenle yeni versiyonunda da oralara yönelik geliştirilmiş gibi duruyor. Zira Microsoft EA Sports ile sıkı bir çalışma içerisinde ve dört spor oyununu birden getiriyor. Bunların dışında Max Payne ve Alan Wake oyunlarının yaratıcısı Remedy’den yeni bir “korku” oyunu gelecek; Quantum Break. Diğer oyun ise Forza 5.

Kapanışı ise önceden açıkladıkları gibi Call of Duty: Ghost ile yaptılar. Yeni bir hikâye, yeni bir grafik motoru, parçalanabilir online haritalar ve çöküş halindeki bir Amerika.

Görüntülenmeler:
0
İlgili Kategoriler
Donanım · Haber · Konsol