NBA 2K16 (PC) İncelemesi NBA 2K16 (PC) İncelemesi
Visual Concepts tarafından geliştirilen ve 2K Sports çatısı altında satışa sunulan NBA 2K16 yine bir sonbahar ayında oyuncularla buluştu. Bize de incelemek düşer. NBA 2K16 (PC) İncelemesi

Basketbol denilince ilk akla gelen şey her zaman NBA olmuştur. Visual Concepts tarafından geliştirilen ve yayımcı 2K Sports çatısı altında satışa sunulan NBA 2K serisinin yeni oyunu NBA 2K16 yine bir sonbahar ayında oyuncularla buluştu. 29 Eylül’de piyasaya çıkan NBA 2K16 geçen sene olduğu gibi bu sene de PC, PlayStation 3, PlayStation 4, Xbox 360 ve Xbox One platformları için raflardaki yerini aldı. Özellikle NBA 2K serisinin hala eski nesil konsollara destek vermesi, PlayStation 3 ve Xbox 360 kullanıcılarını bir hayli sevindirecektir.

Oyunu ilk açtığımızda epik bir sinematik video bizi karşılıyor. Videoyu geçtiğimizde ise, NBA 2K16 ilk önce sizden adınızı, soyadınızı ve e-posta adresinizi girmenizi istiyor. Sonrasında ise, karakter yaratma ekranı ile karşılıyorsunuz. Burada karakterinizin yüz hatlarından, saç stiline, ten renginden, kaşlarına kadar birçok detay bulunuyor. Karakterimizi yarattıktan sonra oyunun ana menüsüne geçiyoruz. Oyunun ana menüsü serinin önceki oyunlarına nazaran daha düzenli görünüyor.

NBA 2K16, bu sene yeni oyun dinamikleri ve farklı birçok oyun modu ile bizi karşılıyor. NBA 2K16 ile isterseniz tek kişilik oyuncu modu ile oyuna başlayabilirsiniz. Ben tek başıma oynamayı sevmiyorum diyorsanız çoklu oyuncu modu rakiplerinizle karşı karşıya mücadele edebilirsiniz. Ben çoklu oyuncu modunu da sevmiyorum. Arkadaşımla oynamak istiyorum derseniz de oyunun co-op modu ile bir arkadaşınızla çevrimiçi ya da çevrimdışı bir şekilde oyunun keyfine varabilirsiniz. Yani sizin anlayacağınız bir basketbol tutkunuysanız, bu oyunda sizin için her şey var.

Fragtist - NBA 2K16 (PC) İncelemesi (1) (752x349)

Bu modlardan birini seçerek oyuna başladığınızda, oyunun yapay zekâsının geliştiğini hemen görebiliyorsunuz. Yapay zekâ demişken, sadece rakiplerinizin değil takım arkadaşlarınızın da yapay zekâsının geliştiğini oyunu oynarken hissediyorsunuz. Maç esnasından bir atağa çıkacaksınız diyelim. Takım arkadaşlarınız bu durumu önceden sezerek boş alanlara hızlıca kaçıyorlar. Ya da rakip üzerinize geliyor, hemen savunma yapmanız lazım diyelim. Yine takım arkadaşlarınız savunmadaki boşlukları hızlıca doldurarak olası bir sayının önüne geçmek için ellerinden geleni yapıyorlar. Bunu oyunda çok rahat hissediyorsunuz. Artık yaşayan bir oyun alanı ile iç içesiniz. Serinin eski oyunlarında olduğu gibi öyle boş boş bakan oyuncular artık yeni oyunumuzda yoklar. Oyun modları dedik. Özellikle bir tanesini belirtmem gerekiyor. Bunlardan en önemlisi diyebileceğim oyun modu kesinlikle MyCareer modudur.

Uzun bir süredir oyuna eklenmesi beklenen senaryo odaklı ilerleyen MyCareer modu artık NBA 2K16 ile oyuncuların beğenisine sunuldu. Oyunun bu modu Spike Lee ile karşımıza çıkıyor. “Rüyayı Yaşa” sloganıyla karşımıza çıkan MyCareer modu, bir lise öğrencisinin NBA yıldızı olduğu macerayı konu alıyor. Ayrıca MyCareer moduna girdiğinizde 30 dakikalık duygusal bir sinematik video karşılaşıyorsunuz. Özellikle senaryosu ile oyuna yeni dinamikler katan bu modu çok beğendimi söyleyebilirim. Oyuna farklı bir hava katan bu mod ile saatlerimizi NBA 2K16 başında geçireceğiz.

Fragtist-NBA-2K16-PlaystoreÖzgür Deveci Editor

Amatör Fotoğrafçı, Bilim Kurgu Meraklısı, Sinema Tutkunu, Anime & Manga Hayranı, MOBA & MMORPG Bağımlısı, Nightcore Aşığı, Galatasaray Taraftarı ve Oyun Editörü