Kategoriler

Need for Speed Beta İncelemesi

Need for Speed, NFS, Ghost Games, Electronic Arts, EA, Frostbite, Modifiye, Yarış

Çok yakında çıkışını gerçekleştirecek olan Need for Speed oyunu bakalım bu sene geçer not alabilecek mi?

Çok yakında çıkışını gerçekleştirecek olan Need for Speed oyunu, bakalım bu sene geçer not alabilecek mi?

2-5 Ekim tarihleri arasında gerçekleşen yeni Need for Speed oyununun betasını sizler için deneyip serinin gidişatı hakkında iki kelam etmek istedim. Yaklaşık 20 GB boyutundaki bu betada oyunun genel yapısını ve nasıl olacağını az çok görmüş olduk. Elbette beta olduğu için kesin bir karar vermek çok yanlış olur, bu yüzden bu yazıyı ufak bir ön inceleme olarak görebiliriz.

Eğer serisinin daha önceki oyunlarını oynadıysanız bu yeni Need for Speed’i oynadığınızda, serinin eski oyunları aklınıza gelecektir. Bunun sebebi ise oyunun geliştiricisi Ghost Games, serinin bugüne kadar çıkmış ve herkesin beyninde yer etmiş olan bu oyunların iyi yanlarını almış ve bunları yeni Need for Speed’e koymuş. Hem de daha fazla güzel özellikle birlikte.

fragtist_nfs_beta2

Oyuna başlar başlamaz bir hikâye ile karşı karşıyayız. Hikâye anlatımı yine gerçek oyuncularla yapılmış. Bu, sizi Underground dönemine götürebilir. Zaten başta atmosfer de Underground havasında. Dikkatinizi çekecek olan ilk şey ise grafikler olacak. Frostbite oyun motoru ile geliştirilen oyunun grafikleri son derece güzel görünüyor. Kullanılan bu oyun motoru ve teknoloji ile kendinizi gerçek bir dünyada gibi hissedeceksiniz. Bu da oyun ile gerçek hayat arasındaki çizgiyi kaldırdığından dolayı ara sahneler ve oyun arasındaki geçiş sırasında herhangi bir fark olmasını engelliyor.

Garajımıza 5 farklı araç koyabiliyoruz ve araçların detaylı bir kişiselleştirme ve modifiye özelliği var. En ince detayına kadar her şeyi değiştirebiliyorsunuz. Aracın görünüşünü de istediğiniz gibi değiştirebildiğiniz için hayalinizdeki aracı yapmak çok kolay oluyor. Arabaların kontrolü de son derece güzel olmuş, modifiye edip daha iyi parçalar taktığınızda kontrol daha kolay oluyor ve yapabileceğiniz ince ayarlar sayesinde kendinize en uygun sürüş deneyimini yaşamanız mümkün oluyor.

1 2

Görüntülenmeler:
16
İlgili etiketler:
· · · · · · ·
İlgili Kategoriler
Haber · Ön İnceleme · Oyun Haberleri · PC · PlayStation · XBox