Kategoriler

Rainbow Six: Siege Kapalı Beta İncelemesi

Tom Clancy’s Rainbow Six: Siege kapalı betasını sizin için inceledik!

Rainbow Six: Siege ilk duyurulduğunda oldukça heyecanlanmıştım. Bu sebeple çok uzun süredir beklediğim bir oyun, zaten 1998 senesinden beri serinin tüm oyunlarını defalarca oynamış birisi olarak Siege’e de büyük heyecan beslememek gibi bir ihtimalim yoktu.

Ubisoft beni her yeni oyununda olduğu gibi R6:Siege’de de korkuttu. Biliyorsunuz bir Ubisoft oyununun en bilindik özellikleri düşürülmüş grafik kalitesi ve bitmek bilmeyen hatalarıdır (buglar). Neyse ki R6:Siege’de korktuğum başıma gelmedi. Videolarda ne gördüysem oyunda da grafik, ses ve oynanabilirlik olarak aynısını buldum.

Beta kısıtlı bir sürüm olduğu için çok geniş bir içerikle karşılaşmadım. Ancak bu demek değil ki oyundaki içerik çok boştu. Hayır, oyun yeterince dolu dolu ve hatta oyunu oynadıkça daha fazlasını istedim. Yani daha çok harita, daha çok silah ve ekipman, daha çok ünite seçeneği… Oyunda iki farklı mod bulunuyor, bunlar Multiplayer ve Terrorist Hunt olarak ikiye ayrılmış. Multiplayer‘da 5 oyuncu diğer 5 oyuncu ile karşı karşıya geliyor ve gerekli görevi yerine getirmeye çalışıyorlar. Görevler bomba imha ve rehine kurtarma üzerine kurulu. Burada aklınıza Counter-Strike gelebilir ancak iki oyun arasında ciddi anlamda fark var şimdiden belirteyim.

fragtist-beta-inceleme-siege-gsg9

Hunt seçeneğinde ise yine 5 oyuncu ile eşleştirilebilir ya da Lone Wolf’da tek başınıza deneyebilirsiniz. Ancak isterseniz Lone Wolf seçeneğini arkadaş listemizdeki kişileri davet edip Squad (Takım) kurarak da oynayabiliyoruz. Rastgele açılan bir bölümde 30 adet bilgisayar kontrolündeki teröristi etkisiz hale getirmeniz isteniyor. Böyle söyleyince kolay gibi gelebilir ama zorluk seviyesi olarak gerçekçi (Realistic) seçeneğini kullanırsanız yapay zekanın gayet başarılı bir savunma yaptığına şahit olacaksınız.

Biraz da oyunu nasıl oynamalısınız ondan bahsedeceğim. Rainbow Six’e uzaksanız, oyun size garip gelebilir hatta yavaş bile gelebilir. Ama o ilk mermi atıldığında ya da ilk duvar kırıldığında aksiyon damarlarınızdan içeri dolacak. Her şeyin çok kısa sürede son bulduğu ya da maç süresinin sonuna kadar harcandığı birçok farklı maç sizi bekliyor. Oyunda kaybetmek pamuk ipliğine bağlı, açıkçası yapacağınız aptalca bir hata tüm takımınızın dağılmasına sebep olabiliyor.

fragtist-beta-inceleme-siege-from-above

1 2

Görüntülenmeler:
19
İlgili Kategoriler
Haber · Ön İnceleme · Oyun Haberleri · PC · PlayStation · XBox