Acer Nitro 50 Masaüstü Bilgisayarlar Piyasaya Çıktı Acer Nitro 50 Masaüstü Bilgisayarlar Piyasaya Çıktı
Acer Nitro 50 Serisi masaüstü oyun bilgisayarları ve Nitro VG0 Serisi monitörler piyasaya sunuldu. Ayrıntılar haberimizde. Acer Nitro 50 Masaüstü Bilgisayarlar Piyasaya Çıktı

Uygun fiyatlı oyun deneyimi sunmak için tasarlanan Acer Nitro 50 Serisi masaüstü oyun bilgisayarları ve Nitro VG0 Serisi monitörler piyasaya sunuldu.

Acer Nitro 50 masaüstü bilgisayarlar

Acer, Nitro 50 Serisi bilgisayarlar 9. nesil Intel Core i7 veya AMD Ryzen 7 modellerine kadar işlemciler sunuyor. GPU tarafındaysa NVIDIA GeForce GTX 1660Ti modeline kadar sunuluyor.

1 TB’a kadar sabit disk ve 512 GB’ye kadar SSD depolama alanı sunan seride, 32 GB’a varan DDR4 bellekler yer alıyor.

Creative Sound BlasterX 360° ile yüksek ses kontrolü ve ses kalitesi sağlanıyor. Nitro 50 serisinin köşeli kasası ve ön tarafta yer alan kırmızı LED aydınlatması ise şık bir görünüm oluşturuyor. Nitro 50 masaüstü bilgisayarlar ayrıca Realtek Dragon LAN ile ağ hızını optimize ediyor.

AOC’den 240 Hz’lik Yeni QHD Monitör: AGON AG273QZ

Nitro VG0 monitörler

AMD Radeon FreeSync özellikli bu yeni IPS monitörler, 1 ms’e kadar Visual Response Boost (VRB) tepki süresi ile geliyor. Acer Nitro VG0 serisi 27, 24,5, 23,8 ve 21,5 inç panel ve Full HD çözünürlüğe sahip.

AMD Radeon FreeSync özelliğine sahip Nitro monitörlerin oluşturduğu kareler, ekran yırtılmasını ortadan kaldırmak ve gecikme sürelerini azaltmak için ekran kartının kareleriyle senkronize ediliyor. VRB ise hızlı hareket eden görüntülerde bulanıklığı azaltarak 1 ms tepki süresi ve 75 Hz yenileme hızı etkisi oluşturuyor. 6 yönlü renk ayarı sayesinde kullanıcılar, oynadıkları oyuna uygun renk, ton ve doygunluk seviyesi belirleyebiliyor. Dahili siyah artırma özelliği ise oyuncuların 11 farklı siyah düzeyi seçeneği arasından tercih yapmalarına imkan tanıyor.

Ürünlerde yer alan Acer Game Mode, görüntüleri içeriğe göre optimize etmeyi sağlayan sekiz adet ekran modu içeriyor. Ekran modları arasında Aksiyon, Yarış, Spor, Kullanıcı, Standart, ECO, Grafik ve Sinema modları bulunuyor. Bu ayarlara kısayol tuşu veya Ekran Menüsü içindeki ayarlardan erişilebiliyor.

Flickerless, BlueLightShield, ComfyView ve düşük karartma teknolojilerini içeren Acer VisionCare özelliği, izleme rahatlığını artırıyor. VESA montajına uygun olan monitörler duvara da asılabiliyor. ZeroFrame tasarım ise izleme alanını artırmasının yanında çoklu monitör kurulumlarına da hitap ediyor.

Fiyat ve bulunabilirlik

Acer Nitro 50 (N50-110, N50-600) serisi oyun masaüstü bilgisayarları 3.899 TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunuldu.

Acer Nitro VG0 (VG220Q, VG240Y, VG252QP, VG270, VG270K) oyuncu monitörleri 789 TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunuldu.

Silindir Tasarımla Gelen Çok Açılı LED Projektör: Acer C250i