Asus ROG Maximus VII Hero Anakart İncelemesi Asus ROG Maximus VII Hero Anakart İncelemesi
Fragtist test merkezinde neşter altına yatırdığım ikinci Z97 çipsetli, ilk Republic of Gamers (ROG) anakart olan Asus ROG Maximus VII Hero ile birlikteyiz sevgili... Asus ROG Maximus VII Hero Anakart İncelemesi

Fragtist test merkezinde neşter altına yatırdığım ikinci Z97 çipsetli, ilk Republic of Gamers (ROG) anakart olan Asus ROG Maximus VII Hero ile birlikteyiz sevgili Fragtist takipçileri. Asus’un Republic of Gamers ürün gamını takip edenler, firmanın uzunca bir süredir “oyuncu” ürünler geliştirmekte ne denli uzman olduğunu iyi bilir. Bu arkadaşların tahmin edebileceği gibi Maximus VII Hero da bu geleneği sürdürüyor. Nasıl mı? Eh, detaylar aşağıda.

İŞTE O DETAYLAR!
Daha önceki incelemelerde izlediğim yolu izliyor ve ilk olarak anakartımızın teknik özelliklerinden bahsetmek istiyorum arkadaşlar. Bakalım anakartımız bizi ne gibi teknik özelliklere boğmuş?

Intel Z97 çipset,
LGA 1150 işlemci soketi (4. Ve 5. Nesil Intel Core işlemci ailesi için),
Maksimum 32GB’a kadar ve 3200MHz’e kadar (O.C.) bellek takabildiğimiz 4 adet DIMM slotu (Dual Channel),
2 adet PCI Express 3.0 / 2.0 x16 (x16 ya da x8/x8 çalışıyor),
1 adet PCI Expres 2.0 x16 slotu,
3 adet PCI Express 2.0 x1 slotu,
AMD QuadGPU CrossFireX ve NVIDIA QuadGPU SLI desteği,
6 Adet Sata 6Gb/s portu,
1 adet M.2 Socket 3,
Gigabit Ethernet,
ROG GameFirst III (oyun veri paketlerine öncelik tanıyan güzide bir özellik),
ROG SupremeFX 8 Kanal Ses Çipi,
6 adede kadar USB 2.0/3.0, 7 adede kadar USB 2.0 portları

Asus ROG Maximus VII Hero oyuncu anakartının teknik özellikleri kabaca bunlar arkadaşlar. Gayet yeterli, hatta oyuncu bilgisayarınıza fazla bile gelebilecek özelliklere sahip bir anakart bu. Tasarım olarak da, özellikle sahip olduğu yırtıcı renklerle ve gururla taşıdığı ışıldayan Republic of Gamers logosuyla oyuncu kişiliğinizi oldukça tatmin edecek bir ürün Maximus VII Hero. Yukarıda da bahsettiğim gibi Asus bunu yıllardır yapıyor zaten. Bir de adamlar çıtayı da öyle bir yükselttiler ki, artık gelen ürünlere şaşırmıyor; “Asus işte abi, yapmış yine.” tepkisi veriyoruz test merkezimizde.

fragtist-asus-rog-maximus-vii-hero-anakart-incelemesi-2Yiğit Doğru

Bugünün donanımcısı, yarının aşçısı. Amatör fotoğrafçı aday adayı, İngiliz Dili ve Edebiyatı mezunu. Formasyon sahibi çevirmen.