Kategoriler

Asus’dan Yeni Z97 ve H97 Serisi Anakartlar

ASUS, yeni Intel® Z97 Express ve H97 Express yonga setleri ile donatılan ve 4., Yeni 4. ve 5. nesil Intel Core işlemcileri destekleyen (Haswell, Haswell Refresh, Haswell Refresh K-serisi/Devil’s Canyon) anakart serisini tanıttı.

Göründüğü kadarıyla SATA Express ve M.2 depolama teknolojilerini destekleyen ASUS Z97 ve H97 serisi anakartlar ister çalışmak, ister oyun oynamak için olsun, her türlü bilgisayar konfigürasyonuna uygun donanıma sahip.

ASUS Z97 anakartlar performans, verimlilik ve güvenilirlik için Dual Intelligent Processors 5 tarafından sağlanan 5 Yönlü Optimizasyon teknolojisini içeriyor. 5 Yönlü Optimizasyon, kullanmakta olduğunuz uygulamaya özel ağ ve ses ayarlarını kolaylıkla kişiselleştirebilmenizi sağlayan, sezgisel bir ayar paneli olan yeni Turbo Uygulaması’nı içeriyor. Daha fazla dahili termal sensör ve işlemci fanı hızlarını varsayılan minimum değerin altında çalıştırabilme yeteneği sayesinde özelleştirilebilir fan kontrolü sağlayan Fan Xpert 3 de optimizasyon özelliklerinin arasında yer alıyor.

Fragtist-Haber-AsusdanYeniZ97veH97SerisiAnakartlar-2

5 Yönlü Optimizasyon ile performansı arttırmak için işlemcinin hızını kolaylıkla aşırtabilir (örn. Intel
Core i7-4770K işlemci için %20 artış), fanlarda etkin soğutma ile sessizlik arasındaki en iyi dengeyi
kurabilir, oyun verilerine öncelik tanıyabilir ya da oyun içi sohbet ve ses performansı için ses ayarlarını optimize edebilirsiniz.

Z97 ve H97 anakartlar, ses performansını artırmak için Crystal Sound 2 teknolojisi ile donatılmışlar. Kullanımı kolay kontrol paneli sayesinde oyun oynamak, sohbet etmek, film seyretmek veya müzik dinlemek için gereken farklı ses ayarları kolayca kişiselleştirilebiliyor.

Gecikmesiz ağ bağlantısı için tasarlanan Turbo LAN yazılımı, fazla bilgiye gerek duymadan gecikmeleri azaltabilmenizi sağlayan kullanımı kolay bir arayüze sahip. Seçili ASUS Z97 anakartlarda Intel Gigabit Ethernet’in yanı sıra yeni nesil dahili 802.11ac çift bant Wi-Fi ve Bluetooth 4.0 da bulunuyor.

Evinde multimedya eğlence merkezi kurmak isteyenler için ASUS anakartlarda bulunan ASUS HomeCloud ile bir bilgisayarın tüm içeriğine uzaktan erişmek, anakartın kablolu ya da kablosuz ağı aracılığıyla multimedya içerikleri uygun cihazlarda oynatmak ve içerik nerede depolanıyor olursa olsun her yerden yönetmek mümkün. Dahili Wake-on-WAN özelliği ile tek bir akıllı cihaz kullanarak istediğiniz an, istediğiniz yerde bilgisayarınızı uzaktan çalıştırarak kontrol edebilirsiniz.

Görüntülenmeler:
12
İlgili Kategoriler
Anakart · Donanım · Haber