Performans ve Güç Kıyaslama Uygulaması NVIDIA FrameView Yayında! Performans ve Güç Kıyaslama Uygulaması NVIDIA FrameView Yayında!
NVIDIA önemli performans iyileştirmeleri sunan yeni bir Game Ready sürücüsünü yayınladı. Ayrıntılar haberimizde. Performans ve Güç Kıyaslama Uygulaması NVIDIA FrameView Yayında!

NVIDIA, Metro Exodus, Strange Brigade ve Tom Clancy’nin 2. bölümünün DirectX 12 sürümleri için önemli performans iyileştirmeleri sunan yeni bir Game Ready sürücüsünü yayınladı. Bu sürücü aynı zamanda GeForce RTX 2060 SUPER, GeForce 2070 SUPER ekran kartlarına ve G-SYNC uyumlu monitörlere de destek sağlıyor.

NVIDIA FrameView

NVIDIA performans ve güç kıyaslama uygulaması olan NVIDIA FrameView‘ı tanıttı. Bugün bir grafik kartı, sınıfında en az 2-3 yıl boyunca mükemmel performans sağlayacağı vaadiyle satın alınıyor. Bu nedenle bu kartların test değerlerinin doğru olması, değerlerin kare hızlarını, kare zamanlarını, güç kullanımını, watt başına performansı ve daha fazlasını gösteren tüm esasları kapsaması önem taşıyor.

NVIDIA tüm kullanıcıların ücretsiz olarak indirebileceği ve kullanabileceği, hepsi bir arada kıyaslama uygulaması olan FrameView’ı yarattı. FrameView, DirectX 9, 10, 11 ve 12, OpenGL, Vulkan ve Universal Windows Platform (UWP) uygulamalarını destekliyor. Bu sayede tüm ana API’lerden ve neredeyse tüm oyunlardan veri yakalayabiliyor.

Test esnasında performans üzerinde çok hafif bir etkiye sahip olan FrameView uygulaması, oyuna entegre olabiliyor. Böylece kullanıcının oyun sırasında performans ve istatistikleri görmesine; izin verilmesi halinde, oyun yapımcısı için ayrıntılı ve karşılaştırmalı veri toplanmasına olanak tanıyor. Bu noktada istisnai olarak, AMD’nin GPU güç tüketimi API’si, gerçek değerler yerine yonga gücü ve kart gücü arasındaki bir değeri bildirdiğinden, kullanıcıların AMD ile iletişim kurması ve API’lerinde doğru sonuçlar vermelerini talep etmesi gerekiyor.

RTX SUPER modelleri çıktı

NVIDIA’nın yeni GeForce RTX 2060 SUPER ve GeForce RTX 2070 SUPER grafik kartlarına artık dünya genelinde ulaşılabiliyor. Yeni modeller önceki ekran kartlarına göre oyunlarda yüzde 25 daha hızlı. Yeni GPU’lar, ASUS, Colorful, EVGA, Gainward, Galaxy, Gigabyte, Innovision 3D, MSI, Palit, PNY ve Zotac gibi markaların özel sürümleriyle de sunuluyor.

Yeni modeller dünya genelinde önde gelen e-ticaret ve perakende satış mağazalarından yaygın olarak temin edilebiliyor, Founders Edition versiyonu ise sadece GeForce.com üzerinden satılıyor.

Ayrıca yeni RTX SUPER tabanlı bir grafik kartı veya masaüstü PC satın alacaklara Control ve Wolfenstein: Youngblood oyunları hediye ediliyor.

MSI Yeni GeForce RTX 2060/2070/2080 SUPER Ekran Kartlarını Duyurdu!