Firefox 40 Çıktı! Firefox 40 Çıktı!
Dünyanın en çok bilinen ve kullanılan tarayıcılarından Firefox'un 40. sürümü yayınlandı. Mozilla, bu sürümü hem Windows; hem de Android kullanıcılarının beğenisine sundu. Firefox 40 Çıktı!

Dünyanın en çok bilinen ve kullanılan tarayıcılarından Firefox’un 40. sürümü yayınlandı. Mozilla, bu sürümü hem Windows; hem de Android kullanıcılarının beğenisine sundu.

Yeni tarayıcı, kullanıcıların indirmeye çalıştığı zararlı içeriklerin engellenmesi konusunda eskisine göre daha hassas olmasıyla dikkat çekiyor. Firefox, güvenlik için Google Safe Browsing servisini kullanıyor; böylelikle kullanıcılar, Google’ın da yardımıyla kendilerine zarar verebilecek potansiyele sahip olan sitelere girmeden tarayıcı tarafından uyarılıyor. Bu özellik masaüstü Firefox’ta zaten vardı; ancak 40’la birlikte Android’e de geldi. Belirtelim.

Uzun zamandır iOS’e geleceği konusunda söylentiler dolaşan Firefox’un yeni sürümü, Windows 10’a göre optimize de edilmiş. Tarayıcı, Microsoft’un yeni tasarım şemasını kullanıyor. Kısacası Firefox 40, biraz daha rafine bir tasarıma sahip (ancak büyütülecek bir fark da yok).

Yeni tarayıcıyı indirmek için resmi internet sitesini takip edebilir ya da Android işletim sistemli telefonunuzdan Google Play Store’u ziyaret edebilirsiniz.  Eğer masaüstünde Firefox, Chrome ve Opera gibilerinden sıkıldıysanız, piyasaya en son katılan ve son derece başarılı bir tarayıcı olan Vivaldi’yi de deneyebilirsiniz.Yiğit Doğru

Bugünün donanımcısı, yarının aşçısı. Amatör fotoğrafçı aday adayı, İngiliz Dili ve Edebiyatı mezunu. Formasyon sahibi çevirmen.