Oyuncu Monitör Pazarı Önümüzdeki Sene Kızışacak Oyuncu Monitör Pazarı Önümüzdeki Sene Kızışacak
Oyuncu monitör talebinin az olduğu yılda, çoğunluğu eğlence amaçlı monitörler doldurdu. Ancak artan sektörde ciddi rekabet bekleniyor. Oyuncu Monitör Pazarı Önümüzdeki Sene Kızışacak

2016’daki monitör gönderilerinin ortalaması hayal kırıklığı yaratacak düzeydeydi. Normal monitörlerin az sipariş verildiği yılda kalan boşluğu oyun ve eğlence amaçlı monitörler doldurdu. Daha yüksek satış fiyatı ortalaması ile beraber gittikçe çekiciliği artan markette gelecek sene rekabete katılan yeni oyuncular göreceğiz.

Şu anda en yüksek yenileme hızı olan monitör piyasasını Asustek, BenQ ve Acer domine etmiş durumda. Bu şirketler çoktan agresif rekabete girmiş durumdalar. Pazar sıralamasında ise %35le Asus birinci giderken, onu, %22-24 ile Benq ve %17-19 ile Acer takip ediyor. 144Hz oyuncu monitörlerinin satışları harekete geçirip katlanarak artırması bekleniyor.

Samsung, LG, Dell, HP, Lenovo ve AOC/Phillips ise bazı oyun odaklı monitörlere sahip, ancak üstteki takımlara gelecek yıl katılmaları bekleniyor.

Oyuncular arasında ise 24-inç monitör, %70 pazar payıyla en popüler monitör konumunda. Onu 27-inç ve 34-35 inç ile diğer monitörler takip ediyor. Kavisli ekranlar ise 2016’da beklenildiği kadar sipariş almamış da olsa, başta Samsung olmak üzere, oyunculara özel kavisli ekran modelleri ile gelecek yıl popülerlik kazanması bekleniyor.

Verdiği Sözleri Tutamamış Beş Video Oyunu