PC ve Xbox’ta Kullanılabilen Disk: WD My Passport X PC ve Xbox’ta Kullanılabilen Disk: WD My Passport X
Depolamanın önde gelen isimlerinden olan WD, oyuncular için taşınabilir sabit sürücü My Passport X’i tanıttı. Şık ve kompakt bir tasarıma sahip olan 2 TB’lık ürün,... PC ve Xbox’ta Kullanılabilen Disk: WD My Passport X

Depolamanın önde gelen isimlerinden olan WD, oyuncular için taşınabilir sabit sürücü My Passport X’i tanıttı. Şık ve kompakt bir tasarıma sahip olan 2 TB’lık ürün, Xbox One ya da PC’ye bağlandığında, 50 ekstra oyuna kadar oyuncuların ihtiyaç duyduğu depolama alanını sağlıyor. Böylelikle Xbox One ve PC için önceden alınmış oyunları silme zorunluluğu ve sinir bozucu “Kapasite Dolu” mesajları ortadan kalkacak diyebiliriz. Bunun yanı sıra oyuncular; kaydedilmiş oyunları indirmeye gerek kalmaksızın, arkadaşlarının sistemlerinde oyun oynamak üzere de My Passport X’i kullanabiliyorlar.

WD İçerik Çözümleri Birimi Genel Müdürü ve Başkan Yardımcısı Tony Tate, ürünle ilgili şu açıklamalarda bulunmuş: “Oyun dosya boyutları her bir oyunda 36 GB ve yukarısına kadar çıkıyor ve bu artışın süreceği öngörülüyor. Konsol oyuncuları, onboard sabit sürücülerin mümkün kıldığı 500 GB’ın 365 GB’ına ortalama olarak sadece 10 oyun depolayabiliyor. My Passport X taşınabilir sürücü, kapasiteyi genişletmek için hızlı ve kolay bir yol sunuyor ve mobil oyunlar için genişletilmiş bir kütüphane sağlıyor.

Yüksek hızlı USB 3.0 desteği ile My Passport X, ayrı bir güç kaynağına ihtiyaç duymadan ultra hızlı bir şekilde dosya ulaşım ve transfer imkanı sağlıyor. Cihazın, dayanıklılık ve darbe toleransı için tasarlanmış olduğunu da ekleyelim. Buna ek olarak, sürücü, kullanıcılara –cihazlarına bağlayıp kolayca takip edebilecekleri– basit kurulum ekran yönergeleri ile yedekleme için genişletilmiş depolama alanı ve oyun içeriklerini dakikalar içerisinde saklama ve depolama imkânı da sunuyor. Kullanımı kolay, şık, pratik ve dayanıklı bir depolama çözümü kısacası. Hem de PC ve Xbox One için!

159 $ + KDV fiyat etiketiyle birlikte Haziran 2015’te satışa sunulacak olan ürünün, 1 yıllık garantiye sahip olacağını da belirtmekte fayda var.

Farklı NAS ürünleriyle de dikkat çeken WD’nin şu ürününü incelemiş, pek bir beğenmiştik hatırlarsanız. Eğer My Passport X de gelirse, ona da yer veririz. Hatta bir tane isteyeyim hemen. (:Yiğit Doğru

Bugünün donanımcısı, yarının aşçısı. Amatör fotoğrafçı aday adayı, İngiliz Dili ve Edebiyatı mezunu. Formasyon sahibi çevirmen.