Samsung, 16TB’ı 2.5″lik SSD’ye Sığdırdı! Samsung, 16TB’ı 2.5″lik SSD’ye Sığdırdı!
Mobil departmanında yeni Galaxy phablet'ler ve Gear S2'nin heyecanı yaşanan firma, son olarak 16TB'lık SSD duyurduğunu açıkladı! Samsung, 16TB’ı 2.5″lik SSD’ye Sığdırdı!

Mobil departmanında yeni Galaxy phablet’ler ve Gear S2’nin heyecanı  yaşanan firma, son olarak 16TB’lık SSD duyurduğunu açıkladı!

ArsTechnica’nın haberine göre Samsung, bu üründe 256 gigabit NAND flash teknolojisi kullanıyor. Bu teknolojiyi nu 3B dizim tekniğiyle birleştiren firma, böylelikle aynı alanda çok daha fazla alan yaratmayı başarmış. SSD, 2.5″lik bir disk boyutuna çok yakın bir seviyede; ancak biraz daha kalın. Eh, o kadar da olacak artık.

Samsung’un bu yeni SSD teknolojisi, şimdilik son kullanıcıdan ziyade şirketler için ideal bir çözüm gibi görünüyor. Bu SSD’lerden oluşan bir sunucunun performansını düşünsenize… Firmadan herhangi bir fiyat bilgisi gelmemiş olsa da ArsTecnica’nın tahmini, SSD’nin 5000$+ bir fiyat etiketine sahip olacağı yönünde.

16TB’lık SSD bir gün gelecekti zaten. Ancak böyle lönk diye karşımıza çıkması bizi yine de şaşırttı. Siz ne düşünüyorsunuz?

fragtist-haber-samsung-ssd-16tb-2Yiğit Doğru

Bugünün donanımcısı, yarının aşçısı. Amatör fotoğrafçı aday adayı, İngiliz Dili ve Edebiyatı mezunu. Formasyon sahibi çevirmen.