4”lik iPhone mu Geliyor? 4”lik iPhone mu Geliyor?
Apple, koca ekranlı iPhone’larıyla Steve Jobs’un kemiklerini sızlatıyor uzunca bir süredir. Ancak firma, son gelen haberlere göre hem mezarındaki Steve Jobs’u; hem de eski... 4”lik iPhone mu Geliyor?

Apple, koca ekranlı iPhone’larıyla Steve Jobs’un kemiklerini sızlatıyor uzunca bir süredir. Ancak firma, son gelen haberlere göre hem mezarındaki Steve Jobs’u; hem de eski sadık kullanıcılarını sevindirecek bir hamle yapmak üzere.

Feng isimli bir internet sitesinin haberine göre Apple, 5.5”lik iPhone 6 Plus ile 4.7”lik iPhone 6’nın yanına bir de 4”lik iPhone modeli ekleyecek. iPhone 5C’nin yerine gelmesi beklenen bu yeni modelle birlikte Apple, böylelikle tüm kullanıcılar için bir iPhone modeli sunmuş olacak.

Timothy Arcuri’nin iddiaı olan yeni 4”lik iPhone’un, tasarım ve donanım açısından iPhone 6 ve 6 Plus’la aynı çizgide olacağı söyleniyor. A8/M8 çipleri ve 128GB’lık hafıza seçeneğinin de yer alacağı gelen bilgiler arasında. Elbette tüm bu özellikleri, abilerinden daha düşük bir fiyata sunacak bu cihaz.

Bunların haricinde hakkında herhangi bir bilgi bulunmayan küçümen iPhone, bizlere Sony Xperia Z3 Compact’i hatırlattı biraz. Siz ne düşünüyorsunuz?Yiğit Doğru

Bugünün donanımcısı, yarının aşçısı. Amatör fotoğrafçı aday adayı, İngiliz Dili ve Edebiyatı mezunu. Formasyon sahibi çevirmen.