Acer Liquid Leap, Uygun Fiyatla Geliyor Acer Liquid Leap, Uygun Fiyatla Geliyor
Son zamanlarda her yerde karşımıza çıkmaya başlayan giyilebilir teknoloji ürünleri, 2014 yılına damga vuracağa benziyor. E tabi firmalar da, giyilebilir teknoloji yarışında isimlerini duyurabilmek için birer birer... Acer Liquid Leap, Uygun Fiyatla Geliyor

Son zamanlarda her yerde karşımıza çıkmaya başlayan giyilebilir teknoloji ürünleri2014 yılına damga vuracağa benziyor. E tabi firmalar da, giyilebilir teknoloji yarışında isimlerini duyurabilmek için birer birer ürünlerini vitrinde sergiliyorlar. Şimdilik giyilebilir teknoloji ve buna paralel olarak akıllı saatlerin bir numaralı firması Samsung gibi görünse de, diğer firmaların attığı (ve atacağının tahmin edildiği) adımlarla bu durum gelecekte değişebilir.

Burada bahsettiğim diğer firmalar arasında eminim Acer‘ın ismi pek kimselerin aklına gelmezdi. Ancak firma, bu konuda elini diğer kimi firmalardan çabuk tuttu ve Acer Liquid Leap‘i Nisan ayının sonlarına doğru bir prototip vasıtasıyla tanıttı. Bir akıllı saatten ziyade Samsung Gear Fit kafasında bir ürün olan Acer Liquid Leap, yürünen mesafeyi kaydetme, kalori hesaplama, arama ve mesaj bildirimleri gibi temel özelliklere sahipti.

Computex dahilinde son hâliyle kullanıcıların karşısına çıkan  Liquid Leap, gelen haberlere göre IPX7 standartlarında su geçirmezlik vadediyor (1m’lik suda 30 dakikaya kadar dayanabiliyor yani) ve hâlâ herhangi bir uygulamadan bildirim alamıyor. Yani Facebook ve Twitter gibi uygulamaları kolunuzda hayal ediyorsanız, beşka kapılar çalmanız gerekecek. 5 farklı renkle gelecek olan bileklik (siyah, pembe, turuncu, turkuaz ve beyaz), çift renkli 1″ ekrana sahip ve bir hafta boyunca şarj ihtiyacı duymuyor. Son olarak Asya pazarında Liquid Jade ile birlikte sunulan cihazın, Avrupa yollarına tek başına düşebileceği konuşuluyor.

300TL‘nin altında bir fiyat etiketine sahip olan (Samsung Gear Fit’in yarı fiyatı neredeyse) ve gelecek aylarda satışa sunulacak olan ürün hakkında şimdilik bu kadar diyor, kendisini en kısa zamanda Fragtist Test Laboratuvarına (tabi.) bekliyoruz.

acer-liquid-leapYiğit Doğru

Bugünün donanımcısı, yarının aşçısı. Amatör fotoğrafçı aday adayı, İngiliz Dili ve Edebiyatı mezunu. Formasyon sahibi çevirmen.