Kategoriler

Amazon Kindle Artık Daha Sosyal

Amazon Kindle, oldukça keyifli bir cihaz ailesi. Ancak bu ailenin bir de devamlı güncellenen bir mobil uygulama kısmı var. Son güncellemeyle birlikte uyg…

Şu incelemede de belirttiğimiz üzere Amazon Kindle e-kitap okuyucu ailesi, oldukça keyifli cihazlardan oluşuyor. Sürekli güncellenen bu cihazlara, aynı ismi taşıyan bir tablet ve mobil uygulamalar da eşlik ediyor; ki bu haberimizin konusu, daha çok mobil uygulama tarafıyla alakalı.

Takip esiyorsanız eğer biliyorsunuzdur; firma, son olarak arka aydınlatmalı Kindle serisi Paperwhite’ın üçüncü versiyonunu duyurmuştu. Bunun haricinde Kindle ve Kindle Voyage modelleri de bulunan e-kitap okuyucu ailesi için, dünya çapında geniş bir kullanıcı kitlesine sahip diyebiliriz sanıyorum. Tabi bu kitlenin yalnızca cihazlardan gelmediğini de. E-kitap okuyucuya sahip olmanın bir diğer yolu da, az önce de belirttiğimiz ücretsiz Kindle uygulamasından geçiyor.

fragtist-haber-amazon-kindle-whispersync

Android, iOS, BlackBerry OS 10 ve Windows Phone‘a yüklenebilen bu mobil uygulama ile e-book’ları cep telefonu ya da tabletlerimizde de okuyabiliyoruz. Elbette göz zevki ve rahatlığı açısından Kindle’ın yerini tutmuyor; ancak yine de, bu uygulamaların konforlu bir okuma sağladığını söyleyebiliriz. Bugünkü haberimizde görüldüğü gibi Amazon, cihazların yanı sıra bu uygulamayı da güncelliyor ve uygulamaya yeni özellikler ekliyor. Eğer Android cihazınızda Amazon Kindle uygulaması kullanıyorsanız, bundan böyle uygulama üzerinden WhatsApp ve Facebook Messenger kullanarak alıntı paylaşabileceksiniz. Daha önce Twitter, Facebook ve Goodreads üzerinden alıntı paylaşımına izin veren platform, görülen o ki artık anlık sohbet uygulamaları konusuna da ağırlık vermiş durumda ve daha paylaşımcı.

Android’li cihazınız için Amazon Kindle’ı hemen şuradan indirebilirsiniz. Bu özelliğin, yakın zamanda diğer işletim sistemi ve destekleyen Kindle cihazlar için geleceğini de belirtelim. Şu anda en gelişmiş Kindle ünvanına sahip olan Voyage’ın tanıtım videosuna aşağıdan ulaşabilirsiniz (bir de Kindle tabletler var ama o bambaşka bir haberin konusu).

Görüntülenmeler:
0
İlgili Kategoriler
Donanım · Haber · Mobil