Android: Google Maps Artık Tek Tuş! Android: Google Maps Artık Tek Tuş!
Google Maps'de tek tuş ile paylaşım dönemi... Android: Google Maps Artık Tek Tuş!

15Eskiden Android telefonunuzda haritalar uygulamasını ayrıca açmak zorunda kalıyordunuz ya hani… Artık bu sıkıntı ortadan kalkıyor. Google Haritalar uygulamasının web sürümüne gelen güncelleme ile Android kullanıcıları, artık daha rahat edecekler.

Güncelleme ile gelen yeni özellik sayesinde, telefonunuzda haritalar uygulamasını tekrar açmak zorunda kalmayacaksınız. Artık Google Maps’in web sürümünde (Masaüstü) bir yer aradığınız zaman direkt olarak isterseniz bu yeri -tek tıkla- Android telefonunuza gönderebiliyorsunuz.

Yani Hem Android hem de web’de açarken aynı google hesabı ile giriş yapmışsanız, belirlediğiniz yol tarifi direkt olarak telefonunuza gönderilebiliyor. Özellik şu an için herkese aktif görünmüyor, telefondaki Google Maps uygulamanızın son sürüm olan 9.11.0 olması gerekmekte.Sonat Samir

Herşey 1993 senesinde arcade salonunu keşfetmesi ile başladı. Daha sonra eve giren Atari 2600 ile işlerin boyutu çok değişti. Video oyunları artık hayatının vazgeçilmez bir parçası. FRP hobisi ise hayatında ayrı bir öneme sahip.