Kategoriler

Android Wear’a Spotify Geldi!

Google I/O’nun dumanı tüterken, Android Wear’a yeni uygulamalar gelmeye de devam ediyor. Giyilebilir platform, son olarak Spotify’a kavuştu. Tıklayın!

Hâlâ dumanı tüten Google I/O ile birlikte, Android Wear’a yeni uygulamalar gelmeye de devam ediyor. Platform, son olarak Spotify’a kavuştu. Dünyada milyonlarca kullanıcısı bulunan Spotify, Android Wear ile bileklerimize geldi. Bununla birlikte kullanıcılar, Google’ın işletim sistemine sahip olan akıllı saatlerinde Spotify’ın tadına varabilecekler.

fragtist-spotify-logo

Şunu belirtelim: Spotify, Android Wear’a gelen ilk müzik uygulaması değil; zira daha önce, Shazam gibileri de platforma adım atmıştı. Ancak bu, dünyanın en popüler müzik akış servisinin bileklerimize geldiği gerçeğini değiştirmiyor. Geçtiğimiz günlerde Spotify’ın, biraz da dev şirketlerin zorlamasıyla, paralı olacağı haberleri gelmişti. Söylentilere göre büyük müzik şirketleri ve Apple, servisi ücretsiz olarak kullanan kullanıcılardan rahatsız olmuş; Spotify üzerinde, bu kullanıcılar için gerekli adımın atılması amacıyla baskı kurmuşlardı.

Daha sonra Spotify, beklenen açıklamayı yapmış ve bu haberlerin doğruyu yansıtmadığını belirtmişti. “Spotify, reklâm destekli freemium kullanıcılara yer vermeye devam edecek.” açıklaması, servise ücret ödemeyen büyük çoğunluğun içini ferahlatmıştı. Google, I/O’da yeni işletim sistemi Android M ile birlikte pek çok yenilik açıkladı.

Bu yenilikleri öğrenmek için şu adresi ziyaret edebilir; firmanın Android işletim sistemi için yayınladığı şirin reklamı “Friends Furever“ın videosunu aşağıdan izleyebilirsiniz.

Görüntülenmeler:
9
İlgili Kategoriler
Aksesuar · Donanım · Giyilebilir · Haber · Mobil · Oyun ve Uygulama