Apple, Android Kullanıcıları İçin Geçiş Rehberi Hazırladı Apple, Android Kullanıcıları İçin Geçiş Rehberi Hazırladı
Apple, Android telefondan iPhone’a geçiş rehberi yayınladı dün. Rehber başlığıysa şöyle: “iPhone’a geçmeye hazır mısınız? İşte müziklerinizi, resimlerinizi, dökümanlarınızı vs. Android telefonunuzdan iPhone’a geçirmeniz... Apple, Android Kullanıcıları İçin Geçiş Rehberi Hazırladı

Apple, Android telefondan iPhone’a geçiş rehberi yayınladı dün. Rehber başlığıysa şöyle:

iPhone’a geçmeye hazır mısınız? İşte müziklerinizi, resimlerinizi, dökümanlarınızı vs. Android telefonunuzdan iPhone’a geçirmeniz için birkaç ipucu.

Peki Apple neden böyle bir rehberi şimdi hazırladı? Cevabı basit: Artık iPhone’ların ekranı büyüdü ve eskisine oranla daha geniş bir kitleye hitap ediyor bu cihazlar. Eh, fırsat bu fırsat Apple’a göre de.

fragtist-apple-rehber

Bunun yanı sıra, bu rehberin biraz da Android’li cihazlara atılmış bir taş olduğunu düşünüyoruz açıkçası. Sonuçta Samsung, son zamanlarda HTC derken Android telefon üreticilerinin pek çoğu Apple’ın üzerine hiç olmadığı kadar sert gidiyor (aynı şekilde Microsoft da); Apple ise şimdiye kadar sessizliğini koruyordu. Böylesi bir adımla, direkt hedef almadan Apple’ın gerekli gördüğü mesajlar iletilmiş gibi geldi bize.

Her şey tamam da, burada en büyük sıkıntıyı, daha önce başka platformlarda alınmış olan uygulamalar oluşturuyor. Bedava uygulamalar neyse de, satın alınmış olanlar ne olacak? Gerçi yeni telefona o kadar parayı gömdükten sonra, onun da bir hal çaresi bulunur değil mi?

Söz konusu rehbere şuradan ulaşabilirsiniz arkadaşlar.

Okudunuz mu?: Steve Jobs, Apple’dan Bir Kez Daha Kovuldu…

fragtist-iphone-6-iphone-6-plus-watch-12Yiğit Doğru

Bugünün donanımcısı, yarının aşçısı. Amatör fotoğrafçı aday adayı, İngiliz Dili ve Edebiyatı mezunu. Formasyon sahibi çevirmen.