Apple, Kusurlu A1300 Model Şarj Aletlerini Geri Çağırıyor Apple, Kusurlu A1300 Model Şarj Aletlerini Geri Çağırıyor
Apple, Ekim 2009 ile Eylül 2012 arasında iPhone 3GS, iPhone 4 ve iPhone 4S ile birlikte veyahut ayrı olarak sattığı kusurlu A1300 model şarj aletleri... Apple, Kusurlu A1300 Model Şarj Aletlerini Geri Çağırıyor

Apple, Ekim 2009 ile Eylül 2012 arasında iPhone 3GS, iPhone 4 ve iPhone 4S ile birlikte veyahut ayrı olarak sattığı kusurlu A1300 model şarj aletleri için değişim programı başlattı. Program, Avrupa ülkelerini kapsıyor ve evet, Türkiye‘nin adı da listede mevcut.

Firmanın bu programı başlatmasının nedeniyse, sözkonusu şarj aletlerinin aşırı ısınma problemine (en azından bu potansiyele) sahip olması ve bu problemin çeşitli güvenlik sorunları ortaya çıkarabileceği düşüncesi. Şu anda milyonlarca kullanıcının bu şarj aletine sahip olduğunu düşündüğümüzde, Apple için büyük bir külfet olduğunu söyleyebiliriz; ancak çeşitli patlama/yangın risklerini düşününce, Apple‘ın bu hassasiyetinin takdire şayan olduğunu da söylemeliyiz

Hemen şimdi şarj aletinizi alın ve aşağıdaki görsele göre modelini teyit edin. Daha sonra, eğer şehrinizde varsa bu şarj aletlerini Apple Store‘dan, yetkili servislerden ya da operatör mağazalarından değiştirebilirsiniz . Şuradan yetkili servislere bakmanız ya da Apple Store‘dan randevu almanız mümkün.

Bugüne kadar bişey olmadı, bundan sonra da olmaz yeaa.” diye düşünmeden, değişim programına uymanızı ve yepyeni A1400 şarj aletini almanızı tavsiye ederiz naçizane.

Önlem almak her daim iyidir zira.

apple-a-1300-2Yiğit Doğru

Bugünün donanımcısı, yarının aşçısı. Amatör fotoğrafçı aday adayı, İngiliz Dili ve Edebiyatı mezunu. Formasyon sahibi çevirmen.