Apple’a Bir Dava Da Kullanıcılardan Geldi Apple’a Bir Dava Da Kullanıcılardan Geldi
Bu durumun, Miami’de ikâmet eden Paul Orshan ve Christopher Endara isimli iki iOS kullanıcısının Apple’a dava açmasına sebep olduğu belirtildi. Şikâyetçiler, konuyla ilgili şu... Apple’a Bir Dava Da Kullanıcılardan Geldi

Bu durumun, Miami’de ikâmet eden Paul Orshan ve Christopher Endara isimli iki iOS kullanıcısının Apple’a dava açmasına sebep olduğu belirtildi.

Şikâyetçiler, konuyla ilgili şu açıklamalarda bulundular: “Apple’ın yanlış ve eksik tanıtımları, insanları yanıltan cinste. Ortalama bir kullanıcının ürün tercihini belirleyecek kimi konularda firma, yanlış bilgilendirmelerde bulunuyor. İşin ironik yanı, iOS için söylenen “Bugüne kadarki en büyük iOS sürümü!” sloganı. Elbette ki Apple burada işletim sisteminin boyutundan değil, özelliklerinden bahsediyor. İronik olan kısım da firmanın, iOS 8’in boyutu konusunda herhangi bir bilgi vermemesi zaten.

fragtist-apple-dava-ios-8

Yapılan şikâyette iOS 8’in, Apple’ın son çıkan 16GB’lık cihazlarının hafızalarında %18.1 ile %23.1 arası yer kapladığı konusu yer alıyor. Orshan ve Endara’ya göre Apple’ın bunu yapmaktaki en büyük amacı, insanları iCloud’un ücretli seçeneklerine yönlendirmek. İkili bunun, firmanın pazarlama stratejisinin bir parçası olduğunu düşünüyor.

Konuyla ilgili herhangi bir açıklama yapmayan Apple, daha önce de benzer bir durumla karşılaşmıştı. 2007 yılında, 8GB’lık iPod Nano’ların 7.45GB alan sunması dolayısıyla firmanın başı ağrımıştı.

 

 Yiğit Doğru

Bugünün donanımcısı, yarının aşçısı. Amatör fotoğrafçı aday adayı, İngiliz Dili ve Edebiyatı mezunu. Formasyon sahibi çevirmen.