Apple’dan Watch için Dövme Açıklaması Apple’dan Watch için Dövme Açıklaması
Apple Watch ve bilekteki dövmeler hakkında şöyle bir haber vardı geçtiğimiz gün. Apple bu konuyu açıklığa kavuşturmak için yeni bir açıklama yaptı. Apple, Watch’un... Apple’dan Watch için Dövme Açıklaması

Apple Watch ve bilekteki dövmeler hakkında şöyle bir haber vardı geçtiğimiz gün. Apple bu konuyu açıklığa kavuşturmak için yeni bir açıklama yaptı.

Apple, Watch’un çalışma prensibini daha da detaylandırmış; saatin, kalp hızını nasıl ölçtüğünü anlatmıştı. Firma, bunun yanı sıra çıkan söylentileri doğrular nitelikte bir açıklama yaptı: Bu açıklamaya göre bilekteki kimi dövmeler, saatin kalp hızını okumasını engelleyebiliyor.

apple-watch-fragtist-haber

Açıklama şu şekilde: “Dövme gibi derideki kalıcı ya da geçici değişimler, kalp sensörünün çalışmasına engel olabilir. Kullanılan mürekkep, dövmenin şekli ve renk tonu, ışık sensörünün çalışmasını engelleyebilir; saatin doğru bir sonuç almasını engelleyebilir.

Kısacası konu kesinlşeti. Eğer Apple Watch ile aranızda bir dövme varsa, saati denemeden almamanız konusunda sizi uyarmak zorundayız arkadaşlar. Sonra pişman olmayın.

Saat hakkında yayınlanan videolardan birini aşağıdan izleyebilir, Apple Watch hakkında ayrıntılı bilgiyi şu bağlantıyı tıklayarak alabilirsiniz.Yiğit Doğru

Bugünün donanımcısı, yarının aşçısı. Amatör fotoğrafçı aday adayı, İngiliz Dili ve Edebiyatı mezunu. Formasyon sahibi çevirmen.