Asus’tan Dev Adım! Firma, HTC’yi mi Satın Alıyor? Asus’tan Dev Adım! Firma, HTC’yi mi Satın Alıyor?
Tayvanlı Asus, ortaya çıkan söylentilere göre camianın zor zamanlar geçiren bir diğer devi HTC'yi bünyesine katmak için çalışmalara başlamış durumda! Asus’tan Dev Adım! Firma, HTC’yi mi Satın Alıyor?

Zenfone ürün ailesiyle akıllı telefon camiasına hızlı ve başarılı bir giriş yapan Asus, söylentilere göre camianın zor zamanlar geçiren bir diğer devi HTC’yi bünyesine katmak için çalışmalara başlamış durumda. HTC, geçtiğimiz günlerde M9 için yeni bir güncelleme yayınlamış; çok eleştirilen cihazın sorunlarını bir nebze olsun çözmüştü.

Tayvanlı Asus, bir diğer Tayvanlı firma HTC’yi satın mı alıyor? Asus’un başkanı Johnny Shih, HTC’nin satın alınması gibi bir konunun dolaştığını ufaktan çıtlatmış. Ancak bu konu, olumlu yahut olumsuz bir şekilde bir sonuca ulaşmış değil. Peki gerçekleşmesi durumunda ne olur?

Açıkçası bu, son zamanlarda kötü zamanlar geçiren HTC için de, akıllı telefon camiasında daha fazla yer almak isteyen Asus için de oldukça iyi bir birliktelik olabilir. Tabi hemen sevinmemekte de fayda var; zira Asus’un CFO’su (Chief Financial Officer) David Chang, konuyla ilgili biraz karamsar bir açıklama yapmış: “Asus’un HTC’yi bünyesine katması konusu, firma içinde konuşulan bir şey. Ancak AsusTek, bu tür satın almalardan ziyade daha çok organik büyümelere önem veren bir firma. Ancak henüz kesin bir şey yok.

Bekleyip göreceğiz…

Asus’un yeni ZenFone 2‘sinin kutusunu açmıştık. Telefonun incelemesi gelene kadar, kutu açılış videomuza göz atmak isteyebilirsiniz belki:Yiğit Doğru

Bugünün donanımcısı, yarının aşçısı. Amatör fotoğrafçı aday adayı, İngiliz Dili ve Edebiyatı mezunu. Formasyon sahibi çevirmen.