BBM ile Para Yollama Devri Başlıyor! BBM ile Para Yollama Devri Başlıyor!
BlackBerry, uzunca bir süre önce Android, iOS ve sonrasında da Windows Phone'a getirdiği BBM'i güncellemeye devam ediyor. Sohnet uygulaması, son olarak... BBM ile Para Yollama Devri Başlıyor!

Cihazlar tarafında son çare olarak Android’e sarılan BlackBerry, yazılım konusunda da atılımlarını sürdürüyor. Firma, uzunca bir süre önce Android, iOS ve sonrasında da Windows Phone’a getirdiği BlackBerry Messenger’ı güncellemeye devam ediyor.

Yeni gelecek olan güncellemeyle birlikte BBM, PayPal üzerinden para gönderimi desteğine kavuşacak. Hem de bunun için telefona PayPal uygulamasını yüklemeye vs. gerek yok. Doğrudan uygulama üzerinden transferi gerçekleştirmek mümkün olacak. Bunun için parayı gönderen ve alan kullanıcının, BlackBerry hesabı ile PayPal hesabını bağlaması yeterli.

paypal-screenshot2

Şu an için beta olarak Kanada’da sunulmuş olan PayPal destekli BBM, ilerleyen haftalarda tüm dünyadaki kullanıcılarla buluşacak. “Tüm dünyadaki kullanıcılar” demişken, BBM’in şu an için 190 milyon kullanıcısı olduğunu da belirtelim (WhatsApp ve Messenger gibi aşırı güçlü rakipler varken normal. Hatta oldukça iyi bir rakam bu).

BlackBerry’nin yakın gelecekte piyasaya çıkması beklenen Android’li telefonu Venice’in çizimleriyle birlikte sahip olduğu kimi özellikler geçtiğimiz gün sızmıştı. Cihaz hakkında ayrıntılı bilgi almak isteyen takipçilerimizi şuraya yönlendirelim.Yiğit Doğru

Bugünün donanımcısı, yarının aşçısı. Amatör fotoğrafçı aday adayı, İngiliz Dili ve Edebiyatı mezunu. Formasyon sahibi çevirmen.