Bir Sonraki Google Glass Gücünü Intel’den mi Alacak? Bir Sonraki Google Glass Gücünü Intel’den mi Alacak?
Cep telefonu piyasasında istediğini bir türlü elde edemeyen Intel, uzunca bir süredir giyilebilir teknolojilere yönelmişti biliyorsunuz. Yeni gelen bir haber, firmanın bu konuya gelecekte... Bir Sonraki Google Glass Gücünü Intel’den mi Alacak?

Cep telefonu piyasasında istediğini bir türlü elde edemeyen Intel, uzunca bir süredir giyilebilir teknolojilere yönelmişti biliyorsunuz. Yeni gelen bir haber, firmanın bu konuya gelecekte daha da eğileceğinin bir göstergesi.

Wall Street Journal’ın yayınladığı bir rapor, firmanın bir sonraki nesil Google Glass’a da güç vereceği yönünde. Eh, akıllı telefonlarda dilediği noktaya gelemeyen bir firma için yapılacak en mantıklı yatırımlardan biri olduğunu söyleyebiliriz bunun; ki dediğimiz gibi Intel, iyiden iyiye bu sektöre yönelmiş durumda (mesela, gibi, örneğin).

Yeni Google Glass’ta, Intel ve Google’ın bir amacının da, ürünün hastahanelerde ve üretim işlerinde kullanılmasını sağlamak olduğu belirtiliyor. Ancak şunu da not edelim: Bir sonraki nesil Glass’ta Google’ın Intel ile herhangi bir işbirliğine gidip gitmeyeceği konusunda, firmalardan herhangi bir açıklama gelmiş değil.

Gelirse onu da ayrıyeten konuşuruz.

fragtist-google-glassYiğit Doğru

Bugünün donanımcısı, yarının aşçısı. Amatör fotoğrafçı aday adayı, İngiliz Dili ve Edebiyatı mezunu. Formasyon sahibi çevirmen.