Kategoriler

BlackBerry Classic Satışa Çıkmadan Tükendi!

Bu ayın sonlarına doğru piyasada olması beklenen BlackBerry Classic’in ön siparişlerinin şimdiden tükendiği belirtildi. Son zamanlarda piyasaya tutunmakta epey güçlük çeken BlackBerry için oldukça sevindirici bir haber bu.

BlackBerry’nin eski işletim sistemlerindeki tüm saçmalıklarından arınmış yeni bir işletim sistemiyle gelen; ancak klasik BlackBerry Bold serisi hedefe alınarak tasarlanan BlackBerry Classic, piyasadaki diğer yeni nesil BlackBerry’lerden (Passport hariç) fiziksel klavyeye sahip olmasıyla ayrılıyor. Yazılımından illallah ettiği için diğer platformlara geçmiş eski BlackBerry kullanıcıları için biçilmiş kaftan diyebiliriz BlackBerry Classic için kısacası.

BlackBerry, satışlar konusunda Passport’ta da benzer bir durum yaşamıştı aslında; bu da gösteriyor ki firmanın fiziksel klavyeli modelleri, asıl fark yaratan ürün gamını oluşturacak. BlackBerry bu iki cihazın satış rakamlarını açıkladığında işler daha da kesinleşecek elbette.

Satışların bu duruma gelmesinde, şüphesiz ki BlackBerry’nin ile Amazon’la yaptığı anlaşmanın da etkisi büyük. Hatırlarsanız bu anlaşma dahilinde firmalar, Amazon Appstpore Android uygulama mağazasının BlackBerry telefonlara geleceği konusunda anlaşmışlardı.

3,46″lik 720 x 720 piksel ekrana sahip olan 449$’lık BlackBerry Classic’in tüm özellikleri için şu haberimizi ziyaret edebilirsiniz.

Görüntülenmeler:
0
İlgili Kategoriler
Donanım · Haber · Mobil · Telefon