Kategoriler

BlackBerry Markasının Yeni Sahibi TCL Oldu

Geçtiğimiz günlerde ise, BlackBerry’nin genel haklarını Alcatel markasının arkasındaki Çinli üretici TCL’e sattığı duyuruldu.

Geçtiğimiz günlerde, BlackBerry’nin genel haklarını Alcatel markasının arkasındaki Çinli üretici TCL’e sattığı duyuruldu.

Bir noktada, BlackBerry’ler oldukça havalıydı. ABD Başkanından sokaktaki insanlara kadar herkesin kullandığı ‘o’ markaydı. Her yıl milyonlarca cihazı satılırdı. Sonrasında iPhone ve Android’lerin piyasayı ele geçirmesi gerçekleşti. İşte o zamandan sonra Kanadalı üretici için işler hiç iyi gitmedi.

Altı yıllık yavaş düşüşün sonunda, yıpranan şirket, Ekim ayında kendi telefonlarını üretmek yerine, diğer markaların ürünlerini yeniden markalandırıp satmaya karar vermişti. Anlaşmayla beraber, DTEK50 ve DTEK60 markalarını dizayn eden TCL, BlackBerry markalı telefonların üretim, pazarlama, satış yapma ve müşteri hizmetleri sunma haklarına sahip oldu. BlackBerry Limited’dan geriye kalan şey ise şirketin yazılım ve servislerdeki yardımları olacak.

Ancak birkaç istisna mevcut. Anlaşma Hindistan, Endonezya, Nepal, Bangladeş ve Sri Lanka’da geçerli değil. BlackBerry’nin burada yerel üreticilerle hala anlaşmalı olması, duruma bakılırsa, oldukça heyecan verici.

Özetlemek gerekirse;

  • Blackberry adı, eskisi kadar ağırlık taşımıyor.
  • TCL’in cihazlarının çoğu heyecan verici veya üst düzey değil
  • TCL daha önce Palm adını aldı ve hiçbir şey yapmadı. Bu durumun da benzer şekilde sonlanması olası.

 

Final Fantasy 15 İçin Yılbaşı DLC’si Detaylandırıldı

Görüntülenmeler:
0
İlgili etiketler:
· · · · ·
İlgili Kategoriler
Haber · Mobil · Telefon