Casper’ın Yeni Akıllı Telefonu VIA P3 Satışa Çıktı Casper’ın Yeni Akıllı Telefonu VIA P3 Satışa Çıktı
Casper'ın yeni akıllı telefonu Casper VIA P3 tüketicilerle buluştu. Ayrıntılara haberimizden ulaşabilirsiniz. Casper’ın Yeni Akıllı Telefonu VIA P3 Satışa Çıktı

Casper’ın yeni akıllı telefonu VIA P3 tüketicilerle buluştu. VIA P3, yapay zeka teknolojisi, şık cam tasarımı ve geniş ekran deneyimi gibi özelliklerle geliyor.

Casper’ın yapay zeka teknolojisiyle desteklediği yeni telefonu Casper VIA P3 kullanıcılarıyla buluştu. Yeni model, yansıtmalı siyah cam gövdesi, 160 gr ağırlığı ve 8.1 mm inceliği ile kullanıcıların beğenisine sunuldu.

Android 9.0 Pie işletim sistemi ve 4+4 çekirdekli işlemciyle gelen telefon, yapay zeka teknolojili 13 MP + 5 MP çift arka ve 8 MP ön kameraya sahip. 256 GB’a kadar artırılabilen depolama alanı, Type-C desteği ve yüz tanıma teknolojisi VIA P3’ün dikkat çeken diğer özellikleri arasında.

Yapay zekalı MediaTek Helio P60

VIA P3’te bulunan MediaTek’in yapay zeka destekli Helio P60 işlemcisi, 2.0 GHz frekans hızına sahip. İşlemci aynı zamanda 12 nanometre mimarisine ve 8 çekirdeğe sahip.

Cam tasarım

VIA P3, yansıtmalı siyah cam gövdeyle geliyor. Telefon, 2.5D kavisli cam kaplaması sayesinde ele oturuyor. Öte yandan telefon, 160 gr ağırlığa ve 8.1 mm inceliğe sahip.

TCL Plex İncelemesi | Akıllı Telefon Pazarında Yeni Bir Marka Doğuyor!

Ekran

VIA P3‘te 19.9 ekran oranı ve 5.86’’ ekran boyutu bulunuyor. Öte yandan çentikli ekran da daha fazla kullanım alanı sunuyor.

Yapay zekalı kameralar

VIA P3’te bulunan yapay zeka destekli 13 MP + 5 MP çift arka ve 8 MP ön kamera en göze çarpan özellik. Yeni model, geliştirilmiş derinlik gibi özelliklere ek olarak arka plandaki renkleri de otomatik ayarlayabiliyor. Hem arka hem de ön kamerada bulunan portre modu ise kullanıcıların arka planı flulaştırıp istedikleri detaya odaklanabilmelerini sağlıyor.

USB Type-C

Casper VIA P3’te bulunan USB Type-C girişi yüksek boyutlu fotoğrafları, videoları, belgeleri, filmleri veya müzik arşivini birkaç dakika içerisinde yedekleme şansı sunuyor. Diğer taraftan kullanıcılar 5V2A’lik adaptörle gelen VIA P3’ü hızlı bir şekilde şarj edebiliyor.

Android 9.0 Pie

Casper VIA P3, Android 9.0 işletim sistemi sayesinde yeni özellikler ve içeriklerle geliyor. Telefon, özel Casper yazılımı ve yeni işletim sistemi sayesinde yapay zeka odaklı yenilikler sağlayabiliyor.

Honor 9X İncelemesi | Honor’dan Gelen Gizemli Kutuyu Açıyoruz!