Kategoriler

Çocuklar İçin Çevre Bilinci Geliştirme Oyunu: Plants

Çocuklar İçin Çevre Bilinci Geliştirme Oyunu: Plants

Eğer oyunların hepsi Plants kadar faydalı olsaydı, çocuklarımızı tabletlerle başbaşa bırakmak pek sorun olmazdı.

Tinybop isimli küçük firmanın iş, çocuklar için eğitici ve yararlı oyunlar yapmak. Hazırladıkları oyunlar interaktif ders kitapları ve eğitici oyuncak karışımı uygulamalar. Bu seriden ilk çıkardıkları oyunda insan vücudunu incelemişler, şimdi sırada doğa ve çevre teması var.

Plants isimli iPhone ve iPad uyumlu oyunda çocuklar bir doğa parçasını gözlemliyorlar. Şu anda iki bölge var, bir orman ve bir çöl, bu ikisine yakın gelecekte tundra ve çayır da eklenecek. Ama bunlar birer resim değil, tıklayarak etkileşime girebileceğiniz, yaşayan birer doğa parçası.

Bu doğal yaşam alanlarının arkasında birer yapay zeka bulunuyor ve doğadaki yaşamın aynı gerçekteki gibi gidişatını sağlıyor. Mesela aynı türden ağaçlar hep belli aralıklarla büyüyor, alana bir ayı girince geyikler kaçışmaya başlıyor, bulutlar gökyüzünden geçiyor ve tıklayınca yağmur yağdırıyorlar. Fakat bulutları çok kurcalarsanız yıldırım düşürüp ormanı yakabilirsiniz de. Her yaptığınızın bir karşılığı var yani oyunda.

İsterseniz toprağın içinde olup biteni ve kazarak dolaşan hayvanları görebiliyor, tüm bitkilerin ve hayvanların isimlerini öğrenebiliyor, zamanı hızlandırıp neler olacağını izleyebiliyorsunuz. Zamanla göller kuruyabiliyor ve ağaçlar büyüyüp meyva veriyorlar. Çocuğunuz doğadaki hayatı öğrenebiliyor, Plants böylece çevre bilincinin gelişmesine yardımcı oluyor.

Plants oyununu AppStore’dan 4.29 TL fiyatla satın alabilirsiniz, indirme linki için buraya tıklamanız yeterli.

Görüntülenmeler:
10
İlgili etiketler:
· · · · · · · · · ·
İlgili Kategoriler
Haber · Mobil · Oyun ve Uygulama