DxOMark’ın Yeni Lideri Huawei P40 Pro Oldu! DxOMark’ın Yeni Lideri Huawei P40 Pro Oldu!
DxOMark ölçümlerine göre hem ana kamera hem selfie kamerasında sırasıyla 128 ve 103 puan alan Huawei P40 Pro, zirveye yerleşti. DxOMark’ın Yeni Lideri Huawei P40 Pro Oldu!

DxOMark ölçümlerine göre hem ana kamera hem selfie kamerasında sırasıyla 128 ve 103 puan alan Huawei P40 Pro, zirveye yerleşti.

Profesyonel fotoğraf özellikleri sunan Huawei P40 Pro, neredeyse tüm aydınlatma koşullarında çok iyi görüntüler kaydedebiliyor.

Cihazın 1/1.28 inçlik sensörü düşük ışıklı ortamlarda çekim performansını önemli ölçüde artıran 50 megapiksellik kamera donanımına sahip. Geliştirilmiş Leica Quad kamerası, 100x değerinde hem dijital hem de optik SuperSensing Zoom özelliklerini destekliyor. Bunun için bir SuperSensing Cine Kamera ve 3D derinlik algılama kamerasına sahip. Cihaz 10x optik yakınlaştırma özelliğiyle geliyor.

Telefonun 40 MP SuperSensing Cine Kamerası, odak uzaklığı 18 mm’ye eşdeğer ultra geniş açılı bir lense ve 3:2 en-boy oranını destekleyen, 1/1.54-inç sensöre sahip. Bu sensördeki pikseller, donanım tabanlı HDR videolar için uzun, kısa veya normal pozlamayla çekim yapmak için ayrı ayrı ayarlanabiliyor. Üründe yer alan Sedecimpixel Fusion teknolojisi, 51200 ISO değerine kadar ışık hassasiyetini artıran ve 7680fps ağır video çekiminde kullanılan 4.48μm süper pikselleri üretmek için 16-in-1 piksel düzenlemesini destekliyor.

Bokeh simülasyonu özelliğiyle gelen Huawei P40 Pro, çekimlerin ana ögesini vurgulamaya yardımcı olmak için görüntüye aşamalı olarak Bokeh efekti ekliyor. Telefoto kamera, 4K videoların yanı sıra yüksek çözünürlüklü zoom görüntülerini de yakalıyor. Huawei P40 Pro’da yer alan ses yakınlaştırma özelliği (Audio Zoom), kullanıcıların ses kaynağını netleştirerek daha yüksek sesler elde edilmesine de olanak sağlıyor.

5G Destekli Honor 30S Tanıtıldı!