Facebook, Instagram ve WhatsApp Yeni Huawei Telefonlarda Olmayacak! Facebook, Instagram ve WhatsApp Yeni Huawei Telefonlarda Olmayacak!
ABD Ticaret Bakanlığının kara listeye aldığı Huawei, zor zamanlar yaşıyor. Firma için şimdi de Facebook ambargo kararı aldı. Facebook, Instagram ve WhatsApp Yeni Huawei Telefonlarda Olmayacak!

ABD Ticaret Bakanlığının kara listeye aldığı Huawei, zor zamanlar yaşıyor. Google’ın Android ambargosu koyduğu firma için şimdi de Facebook ambargo kararı aldı.

Hatırlayacağınız gibi Google, Huawei’ye Android işletim sistemi ve kendi uygulamaları için ambargo uygulamaya karar vermişti. Google’ı Intel ve Qualcomm gibi büyük üreticiler takip etmişti. Şimdi de Facebook, mobil uygulamalarının yeni Huawei telefonlarda bulunmamasına karar verdi.

Bu karar, halihazırda piyasada olan telefonları etkilemeyecek elbette. Bu telefonların sahipleri Facebook, Instagram ve WhatsApp gibi uygulamaları sorunsuz bir şekilde kullanmaya devam edebilecek. Ancak bundan sonra piyasaya sürülecek olan yeni modellerde Facebook’a ait uygulamaları göremeyeceğiz.

Huawei’den Facebook yaptırımlarıyla ilgili bir açıklama henüz gelmiş değil.

Huawei Krizinde Son 1 Haftada Neler Oldu? Güncel Gelişmeler Neler?