Facebook Live’ın Kapsamı Genişliyor Facebook Live’ın Kapsamı Genişliyor
Canlı yayın platformu Facebook Live hakkında gelen haberler, platformun kullanıcı kapsamını "Ünlü" isimlerin ötesine taşıyacağı yönünde. Detaylar içeride! Facebook Live’ın Kapsamı Genişliyor

Facebook Live’ın ortaya çıkmasının üzerinden tam bir hafta geçti. Ünlü isimlerin takipçilerine canlı yayın açmalarını sağlayacak bir platform olarak ortaya çıkan Live hakkında gelen haberler, platformun kullanıcı kapsamının genişletileceği yönünde.

TechCrunch’ın haberine göre sosyal medya devi, Live’ı “onaylanmış hesabı olan” tüm kullanıcılara açacak. Daha önce bu durum, yalnızca kamuya mal olmuş kişiler (müzisyenler, oyuncular, sporcular vs.) için geçerliydi; ancak yakın zamanda, onaylanmış hesabı olan herkesin Live üzerinden canlı yayın yapabilecek (tabi söylentiler doğruysa).

Sahip olduğu video içerik sayısını genişleterek YouTube’la olan rekabetini her geçen gün artıran Facebook, 10 milyon kullanıcı barajını aşan Periscope ve onun en büyük rakibi Meerkat ile de rekabeti kızıştırmak istiyor şüphesiz.  Facebook, bu rekabeti bambaşka bir boyuta taşımak uğruna canlı yayın özelliğini ileride bir gün tüm kullanıcıları için açar mı bilinmez.

Eh, bekleyip göreceğiz.

fragtist-haber-facebook-liveYiğit Doğru

Bugünün donanımcısı, yarının aşçısı. Amatör fotoğrafçı aday adayı, İngiliz Dili ve Edebiyatı mezunu. Formasyon sahibi çevirmen.